X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Andrzej Anusz

Koalicyjne fiasko opozycji. Komentarze politologów

- U podstaw fiaska budowy koalicji opozycyjnej legły ambicje poszczególnych polityków - mówiła w radiowej Jedynce dr hab. Ewa Marciniak z UW. - Grzegorz Schetyna pogodził się z tym, że przegrał wybory - stwierdził dr Andrzej Anusz z UKSW. - Koalicja jest nieaktualna, bo liderzy partii oderwali się od wyborców - przekonywał prof. Kazimierz Kik z UJK w Kielcach. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA debata w jedynce debata polityka wybory parlamentarne Marek Mądrzejewski Kazimierz Kik Andrzej Anusz Grzegorz Schetyna Władysław Kosiniak-Kamysz

Dr Andrzej Anusz: opozycja zmarnowała ostatni miesiąc

Mając świadomość, że wybory do Parlamentu Europejskiego były etapem do wyborów krajowych, było wiadomo, że przejście między nimi powinno odbywać się w płynny sposób. W Przypadku Prawa i Sprawiedliwości było to widać, jest kontynuacja pewnych elementów, konstrukcja polityczna, jest pomysł i rozpoznanie potrzeb wyborców - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaże sondaż Prawo i Sprawiedliwość PiS Platforma Obywatelska Andrzej Anusz polityka

Dr Andrzej Anusz: PiS jest na fali sukcesu wyborczego

- Prawo i Sprawiedliwość kilka tygodni temu wygrało wybory, więc aktualny dobry wynik sondażowy jest naturalną tendencją. Partia rządząca nadal jest na fali sukcesu - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego. Do tematu aktualnych preferencji sondażowych odnieśli się również eksperci i publicyści: Karol Gac (Do Rzeczy) i prof. Rafał Chwedoruk (UW).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaże sondaż Prawo i Sprawiedliwość PiS Platforma Obywatelska Andrzej Anusz Karol Gac polityka

Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego nabrała tempa

Kampania wyborcza wkroczyła na ostatnią prostą. W efekcie coraz bardziej nabiera tempa, co owocuje dyskusjami na różne ważne społecznie tematy, a kandydaci do Parlamentu Europejskiego przypominają, że od wyborów zależy dalsza przyszłość Unii Europejskiej. Na antenie Jedynki dyskutowali o tym: prof. Zbigniew Krysiak (Instytut Myśli Schumana i SGH), dr Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego) i dr Andrzej Anusz (UKSW).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Koalicja Europejska Prawo i Sprawiedliwość Robert Biedroń kampania wyborcza zjednoczona prawica Parlament Europejski Andrzej Anusz Artur Wróblewski Antoni Trzmiel Jedynka/eurowybory

Po wypowiedzi prezesa TSUE. Komentarze

- Wchodząc do Unii Europejskiej zgodziliśmy się na przestrzeganie wspólnych zasad po to, żeby dało się różne rzeczy robić razem. Bez reguł konstrukcja UE nie miałaby żadnego sensu - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, ekspert ds. międzynarodowych. Do słów prezesa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Koena Lenaertsa odnieśli się również: politolog dr Andrzej Anusz, prof. Czesław Kłak, sędzia Trybunału Stanu i prof. Waldemar Gontarski, Dziekan Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Londynie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT reforma sądownictwa Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Sąd Najwyższy prawo Andrzej Anusz

M. Wassermann kandydatem na prezydenta Krakowa. Komentarz

– W komisji ds. Amber Gold pokazałam, że chcę i potrafię pracować, że niezależnie od tego, jak trudne zadanie zostanie mi powierzone, to je wykonam – powiedziała podczas piątkowej konferencji prasowej kandydatka PiS na prezydenta Krakowa, Małgorzata Wassermann. W Polskim Radiu 24 o szansach polityk na zwycięstwo w wyborach mówił dr Andrzej Anusz, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Anusz Kraków wybory samorządowe Małgorzata Wassermann Prawo i Sprawiedliwość Amber Gold

"Kaczyński i Morawiecki udzielili jasnego poparcia Orbanowi"

W Budapeszcie odsłonięto pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. W uroczystości wzięli udział m.in. premierzy Polski i Węgier – Mateusz Morawiecki i Viktor Orban – a także prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. W Polskiego Radiu 24 komentarze politologów dra Andrzeja Anusza i Dominika Hejja.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa w Smoleńsku Jarosław Kaczyński Budapeszt Viktor Orban Smoleńsk Węgry Dominik Hejj Andrzej Anusz

Ustawa o IPN. „Prezydent przed trudnym wyborem”

Parlament przyjął nowelizację ustawy o IPN, która wzbudziła protesty ze strony izraelskiej. Teraz dokument trafi do prezydenta. – Andrzej Duda stoi przed trudnym wyborem – oceniał w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog i historyk. W PR24 emitowaliśmy też wystąpienie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 IPN Andrzej Duda Izrael USA Holokaust Andrzej Anusz prezydent historia Polski II wojna światowa Stanisław Karczewski

Spór dyplomatyczny na linii Polska-Izrael. Komentarze

- Przepisy dotyczące kar za kłamstwa historyczne istnieją również w innych krajach, w tym także w Izraelu. To suwerenna decyzja państw – powiedział w Polskim Radiu 24 historyk dr Krzysztof Kawęcki. Odniósł się w ten sposób do sporu na linii Polska-Izrael po zaakceptowaniu przez Sejm ustawy o IPN, która przewiduje m.in. kary za sformułowanie „polskie obozy koncentracyjne”. O sprawie mówili także politolog dr Andrzej Anusz, historyk dr Piotr Gontarczyk (IPN), Michał Karnowski (Sieci Prawdy) i Marcin Makowski (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  Holokaust Żydzi Izrael Benjamin Netanjahu II wojna światowa polityka historyczna historia Polski Andrzej Anusz Niemcy piotr gontarczyk

„To niewiarygodne, że są Polacy gloryfikujący Hitlera"

– To niewiarygodne, że po tym, co Polskę spotkało ze strony Hitlera i nazistów, znajdują się Polacy, którzy gloryfikują przywódcę III Rzeszy, wracają do używanych przez niego haseł – mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog. W Sejmie odbyła się debata po informacji szefa MSWiA na temat organizacji ekstremistycznych działających w Polsce, w tym „Dumy i Nowoczesności”.
Zobacz więcej na temat:  nazizm faszyzm komunizm Andrzej Anusz Joachim Brudziński MSWiA totalitaryzm