Polskie Radio
Section05
Siergiej Szojgu

Szojgu na zdalnej naradzie? Od kilkunastu dni nie pokazuje się publicznie

Rosyjskie media podają, że minister obrony Rosji Siergiej Szojgu wirtualnie brał udział w zdalnym posiedzeniu stałych członków Rady Bezpieczeństwa i przedstawił Władimirowi Putinowi raport, dotyczący Ukrainy. Szojgu od 11 marca nie pojawia się publicznie, a rzecznik Kremla tłumaczył wcześniej, że to z powodu licznych zmartwień i zajęć. Nagrania z narady są tylko cząstkowe, z pewnością była ona retransmitowana, a nie pokazywana na żywo.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Siergiej Szojgu MON

"Zbrodnia ekologiczna". Putin i Szojgu planują wyciąć i sprzedać ukraińskie lasy. Wywiad dotarł do złowrogiego pisma

Zagrożone są wszystkie lasy ukraińskie, znajdujące się na tymczasowo okupowanych terytoriach – alarmuje ukraiński wywiad wojskowy, który dotarł do pisma ministra obrony Siergieja Szojgu do prezydenta Rosji Władimira Putina. Jest to wniosek o pozwolenie na szeroko zakrojoną wycinkę lasów i sprzedaż drewna na potrzeby rosyjskich sił zbrojnych i na handel.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina ŚWIAT Rosja Unia Europejska przyroda las drzewa ekologia Władimir Putin Siergiej Szojgu

Rosyjskie ćwiczenia wojskowe na zaanektowanym Krymie. Uczestniczy w nich zaufany człowiek Putina

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu przybył w czwartek na zaanektowany w 2014 roku przez Rosję ukraiński Krym. Na półwyspie rosyjskie siły zbrojne przeprowadzą tego dnia duże ćwiczenia oddziałów Południowego Okręgu Wojskowego i wojsk powietrznodesantowych. Jak podała agencja RIA Novosti będzie to główny etap ćwiczeń odbywających się w ramach niezapowiedzianego sprawdzianu gotowości bojowej armii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Krym Ukraina Siergiej Szojgu wojsko Donbas Europa

Rosyjskie zbrojenia a bezpieczeństwo Europy

Liczba posiadanych przez Rosję pocisków manewrujących wzrosła 30-krotnie w ciągu ostatnich sześciu lat - podała "Krasnaja Zwiezda". Dane te znalazły się w artykule podsumowującym sześć lat pracy Siergieja Szojgu na czele resortu obrony. Według rosyjskich mediów, w ciągu ostatnich sześciu lat dokonano przełomu w wyposażeniu sił zbrojnych w broń dalekiego zasięgu o wysokiej precyzji. Gościem audycji Świat w Powiększeniu był Juliusz Sabak z portalu Defence24.  
Zobacz więcej na temat:  Europa Wschodnia broń nuklearna Rosja Siergiej Szojgu