Polskie Radio
Section05
Stanisław Żaryn

Kiedy należy spodziewać się zakończenia wojny na Ukrainie? Żaryn odpowiada i mówi o "szkodliwych działaniach"

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn ocenił, że "sugerowanie, że Ukraina już przegrała, albo wręcz przeciwnie ogłaszanie jej zwycięstwa to działania szkodliwe". Dodał, że nie należy spodziewać się zakończenia walk na Ukrainie w najbliższych miesiącach.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2023 wojna na Ukrainie Stanisław Żaryn POLSKA Rosja służby i bezpieczeństwo Ukraina

"Wywołało to silną reakcję rosyjskiej propagandy". Stanisław Żaryn o przekazaniu Ukrainie czołgów

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn napisał na Twitterze, że "informacja o przekazaniu Ukrainie przez Polskę, w ramach międzynarodowej inicjatywy, czołgów Leopard wywołała silną reakcję informacyjną rosyjskiej propagandy".
Zobacz więcej na temat:  propaganda media Rosja wojsko Stanisław Żaryn POLSKA służby i bezpieczeństwo

"To kolejna zbrodnia wojenna". Stanisław Żaryn o minach ukrytych w zabawkach dla dzieci

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia min-pułapek, które rosyjscy agresorzy montują na Ukrainie. Śmiercionośne ładunki, które sfotografowano, zostały ukryte m.in. w lalce przypominającej niemowlę, w grającej zabawce, w samochodziku z klocków. Zdaniem Stanisława Żaryna to kolejna rosyjska zbrodnia wojenna.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2023 wojna na Ukrainie dzieci zbrodnie wojenne Stanisław Żaryn POLSKA polityka

Baterie Patriot dla Ukrainy. Żaryn ostrzega przed rosyjską propagandą

- Z punktu widzenia informacyjnego decyzja o tym, żeby udzielić Ukrainie wsparcia systemami wojskowymi z Zachodu będzie wykorzystana i jest wykorzystywana właśnie, żeby pokazywać i utrzymywać mit zagrożonej Rosji - ocenił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Żaryn Patriot Ukraina Rosja propaganda dezinformacja służby i bezpieczeństwo POLSKA

"Nie są nic warte". Stanisław Żaryn o deklaracjach rosyjskich władz

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn ocenił, że "Rosja powinna być odbierana przez kraje Zachodu jako państwo zbrodnicze, stosujące terror, bazujące na kłamstwie i prowadzące operacje dezinformacyjne przeciwko decydentom innych krajów". Dodał, że słowa i zapewnienia władz Rosji są nic nie warte.
Zobacz więcej na temat:  Rosja wojna na Ukrainie propaganda Stanisław Żaryn POLSKA polityka

ABW rozbiło kolejne grupy przestępcze. "40 osób usłyszało zarzuty m.in. ws. nielegalnego hazardu"

W środę zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że "skuteczne działania ABW doprowadziły do rozbicia kolejnych grup przestępczych". - 40 osób usłyszało ponad 3,4 tys. zarzutów dot. przestępstw karnoskarbowych, w tym organizowania nielegalnych gier hazardowych - dodał.
Zobacz więcej na temat:  hazard POLSKA przestępczość prokuratura przestępczość gospodarcza policja polska Krajowa Administracja Skarbowa służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn ABW

Chwalił publicznie agresję Rosji na Ukrainę. Mężczyzna stanie przed sądem. Żaryn: wolność słowa ma granice

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk poinformował, że prokuratura przesłała do Sądu Rejonowego w Świdnicy akt oskarżenia przeciwko Marcinowi M. Mężczyzna pochwalał publicznie agresję Rosji na Ukrainę oraz zbrodnie na ludności ukraińskiej. - Wolność słowa (...) ma swoje granice. Marcin M. zdecydowanie je przekraczał - ocenił sekretarz stanu w KPRM Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn propaganda Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022