X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Stany Zjednoczone

Szalone lata dwudzieste, czyli muzyczne dzieje prohibicji

– Prohibicja została wprowadzona w związku ze szlachetnymi celami. Chodziło o to, żeby Amerykanie przestali pić, bo pili bardzo dużo. Być może amerykański rząd osiągnął w tym czasie jakieś sukcesy, ale głównym skutkiem prohibicji był rozwój gangsterstwa i muzyki – mówi Dariusz Rosiak na trzy dni przed 101. rocznicą wprowadzenia prohibicji w USA.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Rosiak muzyka hp Stany Zjednoczone

Dr Kościński: Iran nie może przedstawiać się już jako ofiara

- Przyznanie się Iranu do zestrzelenia samolotu było spowodowane tym, że chciał uniknąć bycia ciągle podejrzanym o ten czyn - powiedział dr Piotr Kościński, ekspert ds. międzynarodowych z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. - Iran nie może przedstawiać się już jako ofiara, co czynił po ataku na gen. Solejmaniego - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Iran Stany Zjednoczone Bliski Wschód Donald Trump USA ŚWIAT

NASZ WYWIAD Ekspert PISM: postać Solejmaniego jest propagandowo rozdmuchiwana

Wymiana ciosów między Iranem i USA nie bez powodu miała miejsce na terenie Iraku. Przez kilka miesięcy miały tam miejsce antyirańskie protesty, a proirańskie milicje zaczęły działania, które miały przerzucić gniew protestujących na Stany Zjednoczone – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Sara Nowacka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Zauważa, że Iran stara się teraz uformować wizerunek męczennika Solejmaniego.
Zobacz więcej na temat:  likwidacja Ghasema Solejmaniego Iran NASZ WYWIAD Irak Stany Zjednoczone

Ukraina uzyskała dostęp do czarnych skrzynek samolotu

Ukraina uzyskała od Iranu dostęp do czarnych skrzynek i szczątków boeinga - poinformował o tym szef ukraińskiego MSZ Wadym Prystajko. Iran ogłosił w sobotę rano, że jego siły zbrojne "nieintencjonalnie" zestrzeliły ukraiński samolot pasażerski w rezultacie "ludzkiego błędu". W katastrofie zginęło 176 osób. Wcześniej Teheran zaprzeczał jakoby ponosił odpowiedzialność za tragedię.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT samolot Ukraina Iran Stany Zjednoczone USA

Premierzy Kanady i Wielkiej Brytanii: dowody wskazują, że samolot został zestrzelony

- Mamy informacje z licznych źródeł, włączając w to materiały naszych sojuszników i nasze własne informacje wywiadowcze. Dowody wskazują, że samolot został zestrzelony przez Iran rakietą ziemia-powietrze - powiedział premier Kanady Justin Trudeau. Także premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson wydał oświadczenie, że są dowody na to, że samolot został zestrzelony. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT samolot Ukraina Iran Stany Zjednoczone USA

Ekspert: Trump nie zgodzi się, aby Iran wzbogacał uran potajemnie

-Jeśli naprawdę Iran mówi tak, że on tylko wzbogaca uran na tyle, żeby mieć go dla celów pokojowych czy instalacji energetycznych to pytanie, dlaczego nie chciał i nie chce teraz renegocjować porozumienia z 2015 roku, w którym jest pewna wada - mówi amerykanista Artur Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  likwidacja Ghasema Solejmaniego Iran Irak Stany Zjednoczone USA Donald Trump konflikty międzynarodowe Bliski Wschód Michał Strzałkowski Chorwacja

Marcin Kędzierski: Iran próbuje rozszerzać swój potencjał w regionie

- W bliskiej perspektywie czasowej prawdopodobieństwo wybuchu poważnej wojny na Bliskim Wschodzie jest niskie - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marcin Kędzierski (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie). Ekspert mówił m.in. o zależnościach ekonomicznych obserwowanych na Bliskim Wschodzie oraz militarnym i gospodarczym znaczeniu Stanów Zjednoczonych. Do tematu odniósł się również Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Polskie Radio 24 Tomasz Wróblewski likwidacja Ghasema Solejmaniego Irak USA Stany Zjednoczone Iran

Kuczyński: Solejmani był łącznikiem między Teheranem a Rosją

- Ghasem Solejmani był człowiekiem numer dwa w Iranie, faktycznym szefem wszystkich operacji zagranicznych, także tych terrorystycznych poza granicami kraju, człowiekiem, który spinał działalność różnych organizacji – mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, analityk, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Polskie Radio 24 likwidacja Ghasema Solejmaniego Irak USA Stany Zjednoczone