Polskie Radio
Section05

Stany Zjednoczone

Iran w stanie napięcia. Ekspert: bardziej prawdopodobna konsolidacja reżimu niż jego upadek

Sytuacja w Iranie jest bardzo dynamiczna i trudno przewidzieć jej dalszy rozwój. Scenariusze obejmują zarówno eskalację napięć, jak i ewentualne osłabienie systemu władzy, jednak – jak podkreśla dr Wiesław Lizak z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego – bardziej prawdopodobne jest utrzymanie reżimu niż jego upadek.
Zobacz więcej na temat:  Iran Izrael

POLSKIE RADIO 24 Rozmowy o pokoju, ale nie wprost. "Iran ma więcej asów"

Do Islamabadu przyjechał minister spraw zagranicznych Iranu Abbas Aragczi. Teheran deklaruje zarazem, że w stolicy Pakistanu nie dojdzie do bezpośrednich rozmów z Amerykanami. - Wydaje się, że Iran ma więcej asów w rękawie obecnie niż Stany Zjednoczone - stwierdził w Polskim Radiu 24 Bartosz Bojarczyk, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  Iran Bliski Wschód Donald Trump wojna Izrael Pakistan

TYLKO U NAS Bez porozumienia? "USA i Iran zachowują się jak wariaci"

Nocą z wtorku na środę wygasa dwutygodniowe zawieszenie broni między USA a Iranem, a negocjacje stanęły pod znakiem zapytania. - Stanowisko Waszyngtonu i Teheranu przypomina jazdę wariata na szosach amerykańskich, na czołowe zderzenie. Chodzi o to, który się pierwszy wystraszy i zjedzie drugiemu z drogi. Jedna i druga strona gra na nerwy, licząc, że w ten sposób uzyska nieco lepsze stanowisko przetargowe w negocjacjach - powiedział Mariusz Borkowski, ekspert ds. Bliskiego Wschodu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Iran Bliski Wschód