Polskie Radio
Section05
Stany Zjednoczone

Trump w Azji. Czy jest szansa na przełom w sprawie Korei?

Prezydent USA Donald Trump udaje się w podróż do Azji. W ciągu 10 dni odwiedzi 5 krajów Japonię, Koreę Południową, Chiny, Wietnam i Filipiny. - Jest oczekiwanie, że Waszyngton i Pekin rozwiążą kwestię Korei Północnej - mówił portalowi PolskieRadio.pl Oskar Pietrewicz (Centrum Studiów Polska-Azja).
Zobacz więcej na temat:  Ameryka Północna Stany Zjednoczone Donald Trump Azja Korea Północna broń nuklearna Chiny TYLKO U NAS

Donald Trump zapowiada zaostrzenie polityki migracyjnej

W dzień po zamachu terrorystycznym w Nowym Jorku prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział, że chce zmienić procedury wizowe. „Musimy być ostrzejsi i mądrzejsi” - napisał Donald Trump. O zapowiedziach amerykańskiego prezydenta, a także o tym, czy może on zlikwidować loterię wizową, mówił w Polskim Radiu 24 amerykanista Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Donald Trump USA wizy do USA loteria strzelanina Nowy Jork

Putin w Teheranie chce "uspokoić irańskiego partnera"

- Jest taka święta zasada w polityce rosyjskiej, że dla Rosji znacznie bardziej niebezpiecznym jest Iran proamerykański, niż Iran posiadający broń jądrową. Pomimo różnych rozbieżnych interesów rosyjsko-irańskich, Rosja musi dbać o to, aby nie doszło do ponownego zbliżenia irańsko-amerykańskiego - mówiła na antenie radiowej Jedynki dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agata Kasprolewicz Krzysztof Renik Agnieszka Bryc Iran Rosja Stany Zjednoczone katalonia Carles Puigdemont

Trump wycofa loterię wizową? "Szansa jest mała" [WIDEO]

Po zamachu w Nowym Jorku, w którym zginęło 8 osób a 12 zostało rannych prezydent USA Donald Trump zaapelował, aby znieść tzw. loterię wizową. Pochodzący z Uzbekistanu terrorysta, który rozjeżdżał ludzi ciężarówką na Mahnattanie, otrzymał zieloną kartę właśnie w ramach tej procedury. Czy możliwe jest zniesienie loterii i jak to może wpłynąć na imigrantów z Polski? Dla portalu PolskieRadio.pl sprawę komentuje dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, ekspert ds. stosunków międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Ameryka Północna Stany Zjednoczone zamach Donald Trump Polacy za granicą migracja TYLKO U NAS