X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Syria

NASZ WYWIAD ISIS jak hydra z odciętą głową? Ekspert: ma tzw. franczyzy

- Państwo Islamskie zajmowało obszar Wielkiej Brytanii – ale to już przeszłość. Obecnie działa przede wszystkim w Internecie, lub na obszarach które są dużo bardziej zanarchizowane niż obecna Syria, czyli na przykład w Nigerii czy w Afganistanie, gdzie utworzyły się tzw. franczyzy Państwa Islamskiego – mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Mariusz Marszewski z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD ŚWIAT Państwo Islamskie Syria terroryzm

Prof. Daniel Boćkowski: Państwo Islamskie nie istnieje od półtora roku

- Być może doszło do transakcji wiązanej - mówił gość Polskiego Radia 24 z Uniwersytetu w Białymstoku, prof. Daniel Boćkowski. W taki sposób odniósł się do spekulacji, że ceną za zabicie przywódcy islamistów, mogło być zielone światło dla tureckiej ofensywy w Syrii i wycofanie żołnierzy USA z terenów antykurdyjskiej ofensywy Ankary.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 terroryzm islam Donald Trump USA Syria Rosja

NATO: propozycja Niemiec ws. Syrii wymaga konsultacji

Mieszane reakcje w NATO na propozycję Berlina dotyczącą utworzenia międzynarodowej strefy bezpieczeństwa w północno-wschodniej Syrii. Minister obrony Niemiec przedstawiła swoje pomysły w Brukseli na spotkaniu z szefami resortów obrony państw Sojuszu - informuje korespondentka zagraniczna Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO Beata Płomecka Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej Turcja Syria Niemcy

Sekretarz obrony USA: Turcja zmierza bardziej w stronę Rosji niż Zachodu

Ministrowie obrony państw NATO rozmawiają w Brukseli między innymi o sytuacji w północno-wschodniej Syrii. Turecka ofensywa w tym regionie spowodowała napięcia wśród sojuszników. Turcję krytykowały Stany Zjednoczone, a także kilka europejskich państw, w tym Francja. Natomiast od ubiegłego tygodnia obowiązuje zawieszenie broni uzgodnione przez władze w Ankarze i Waszyngtonie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Syria NATO Turcja

Ekspert: uzależnienie Węgier od Rosji jest coraz większe

23 października 1956 roku w Budapeszcie wybuchła rewolucja przeciwko komunistycznej dyktaturze oraz zniewoleniu przez Związek Radziecki. Dzień ten został ustanowiony świętem narodowym w 1991 przez parlament Węgier. W tym roku uroczystości z okazji 63. rocznicy rewolucji węgierskiej rozpoczęły się od podniesienia flagi państwowej na placu Kossutha przed parlamentem w obecności przewodniczącego zgromadzenia narodowego László Kövéra.
Zobacz więcej na temat:  Węgry polityka Rosja Armia Czerwona Turcja Syria Unia Europejska Piotr Pogorzelski Adrian Bąk Michał Strzałkowski ŚWIAT