X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Tomasz Sawczuk

Czy Europą będą rządzić partie populistyczne?

W środę odbędą się wybory w Holandii, później czekają nas wybory prezydenckie we Francji, a na jesieni wybory w Niemczech. Wiele wskazuje, że dobre wyniki osiągną w nich partie, uważane przez jednych za populistyczne, a antyestablishmentowe przez innych. O przyczynach tego zjawiska dyskutowali goście Grzegorza Ślubowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Ślubowski Tomasz Sawczuk Holandia Francja Turcja imigranci w Europie Unia Europejska Marine Le Pen Niemcy

Europa dwóch prędkości. Gdzie będzie Polska?

Kierunek, w którym ma zmierzać Unia Europejska został wybrany. Przywódcy Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii na szczycie w Wersalu pod Paryżem opowiedzieli się 6 marca za Unią Europejską różnych prędkości. Ma to pozwolić pewnym krajom członkowskim na szybszą integrację w wybranych dziedzinach. Trzy dni później w Brukseli Donald Tusk, mimo sprzeciwu polskiego rządu, ponownie został przewodniczącym Rady Europejskiej. Jak należy rozumieć te decyzje?
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Rada Europejska Donald Tusk Marek Mądrzejewski Tomasz Sawczuk

Czy BOR dobrze ochrania najważniejsze osoby w państwie?

Premier Beata Szydło wciąż pozostaje na obserwacji w szpitalu; o tym, kiedy opuści szpital, zdecydują lekarze - powiedział w niedzielę rzecznik rządu Rafał Bochenek. Premier od piątku jest pod opieką lekarzy z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, dokąd została przetransportowana śmigłowcem po wypadku w Oświęcimiu. Czy BOR właściwie ochrania najważniejsze osoby w państwie?
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Biuro Ochrony Rządu wypadek Krzysztof Grzesiowski Agaton Koziński Jacek Liziniewicz Tomasz Sawczuk

"Przegląd ministerstw to posunięcie PR-owo-polityczne"

Szefowie MON i MSWiA – Antoni Macierewicz i Mariusz Błaszczak - poszli "na pierwszy ogień" przeglądu resortów, rozpoczętego w środę przez premier Beatę Szydło. W czwartek rozmowy czekają ministrów rodziny, pracy i polityki społecznej oraz zdrowia. Gośćmi Debaty Dnia byli Tomasz Sawczuk (Kultura Liberalna) i Łukasz Zboralski (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  rząd Beaty Szydło Prawo i Sprawiedliwość Ministerstwo Obrony Narodowej Antoni Macierewicz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak Tomasz Sawczuk

Kto zyskał, a kto stracił na konflikcie w Sejmie?

- Przywódcy PO i Nowoczesnej okazali się małymi Napoleonikami znad Wisły, których kompletnie nie interesuje dobro Polski, a dla swoich partyjnych rozgrywek są w stanie łamać prawo i rozsadzić polski parlamentaryzm - mówi Bogumił Łoziński z tygodnika "Gość Niedzielny".
Zobacz więcej na temat:  Sejm protest Prawo i Sprawiedliwość Bogumił Łoziński Grzegorz Schetyna Ryszard Petru Nowoczesna Platforma Obywatelska Tomasz Sawczuk