Polskie Radio
Section05
Wojciech Skurkiewicz

Skurkiewicz o doktrynie obronnej PO: to była polityka resetu, tak było wygodniej rozmawiać z Putinem

- To było realizowane w imię resetu, bo tak było wygodniej prowadzić rozmowy z Putinem. Putin nie lubi tych, którzy zbroją mu się pod jego granicami, którzy są silnym partnerem politycznym i silnym partnerem militarnym - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz o doktrynie obronnej realizowanej przez rząd Platformy Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka służby i bezpieczeństwo Wojciech Skurkiewicz Platforma Obywatelska Wojsko Polskie Katarzyna Gójska

Wiceszef MON: rząd PO-PSL osłabił potencjał obronny i bezpieczeństwo Rzeczypospolitej

- Odtwarzamy potencjał obronny Rzeczypospolitej. 18 Dywizja Zmechanizowana, która operuje na wschód od Wisły, została odtworzona już w 2018 r. Dzisiaj tworzymy 1 Dywizję Piechoty Legionów, operującą na odcinku północno-wschodnim - mówił w "Sygnałach dnia" w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Jankowski Wojciech Skurkiewicz Ministerstwo Obrony Narodowej MON Mariusz Błaszczak Prawo i Sprawiedliwość PiS Platforma Obywatelska PO opozycja Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo armia żołnierze wojsko

PR24 Wiceszef MON: w ostatnich latach w Wojsku Polskim nastąpiła rewolucja technologiczna

Z okazji Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia w Warszawie przeszła wielka defilada wojskowa, na której zaprezentowano najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, którym dysponuje polska armia. - To, co wydarzyło się w ostatnich latach, to - może to mocne słowo, ale nie na wyrost - to jest rewolucja technologiczna w Wojsku Polskim - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka służby i bezpieczeństwo MON Ministerstwo Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz Wojsko Polskie

PR24 "Tworzymy najsilniejszą armię lądową w Europie". Skurkiewicz o inwestycjach w obronność

- Rok 2015 r. to armia, która liczyła 96 tys. żołnierzy, którą my, jako rząd Zjednoczonej Prawicy musieliśmy podnosić z ruiny, armia, która nie służyła, tylko pracowała od poniedziałku do piątku (…). Gdyby rozpoczęto wtedy przezbrajanie armii w nowoczesny sprzęt, a nie inwestowanie w sprzęt postsowiecki, bylibyśmy w zupełnie innym miejscu, dzisiaj kończylibyśmy zamówienia - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Ukraina wojna na Ukrainie Święto Wojska Polskiego 2023 Święto Wojska Polskiego Krzysztof Świątek Wojciech Skurkiewicz

TYLKO U NAS Zachodnie media pod wrażeniem. Co o polskiej armii piszą na świecie?

Ministerstwo Obrony Narodowej wzmacnia naszą armię zakupami sprzętu wojskowego z najwyższej półki. Zaangażowanie polskiego rządu w budowę silnej i nowoczesnej armii doceniają zachodnie media. W wielu komentarzach pojawia się opinia, że Polska wyrasta na militarną potęgę. Jak tak dalej pójdzie, Polska stanie się najsilniejszą armią w Europie. Prezentujemy kilka cytatów z zagranicznej prasy wybranych z artykułów opublikowanych w ostatnich kilku miesiącach. O komentarz do opinii zachodnich mediów poprosiliśmy Wojciecha Skurkiewicza, sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NATO Ministerstwo Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz Wojsko Polskie media prasa

Białoruskie śmigłowce w polskiej przestrzeni powietrznej. Wiceszef MON: odczytujemy to jako prowokację

- Pojawienie się białoruskich śmigłowców wojskowych w polskiej przestrzeni powietrznej odczytujemy jednoznacznie - jako prowokację - podkreślił w Polskim Radiu 24 wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Jak zaznaczył, "musimy się liczyć z różnego rodzaju prowokacjami, na różnym poziomie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Wojciech Skurkiewicz Białoruś służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej

Białoruskie śmigłowce w polskiej przestrzeni. Wiceszef MON zapowiada dodatkowe siły na granicy

Będzie więcej oddziałów na granicy z Białorusią oraz dodatkowe śmigłowce do patrolowania przestrzeni powietrznej. To reakcja kierownictwa resortu obrony na incydent z białoruskimi śmigłowcami. Wczoraj dwie maszyny wleciały w rejonie Białowieży w naszą przestrzeń powietrzną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś Rosja wojna na Ukrainie granica służby i bezpieczeństwo Wojciech Skurkiewicz wojsko

Białoruskie śmigłowce w polskiej przestrzeni. Wiceszef MON zapowiada dodatkowe siły na granicy

Będzie więcej oddziałów na granicy z Białorusią oraz dodatkowe śmigłowce do patrolowania przestrzeni powietrznej. To reakcja kierownictwa resortu obrony na incydent z białoruskimi śmigłowcami. Wczoraj dwie maszyny wleciały w rejonie Białowieży w naszą przestrzeń powietrzną.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Rosja wojna na Ukrainie granica służby i bezpieczeństwo Wojciech Skurkiewicz wojsko

Skurkiewicz o incydencie z białoruskimi śmigłowcami: działania prowokacyjne wymierzone w Polskę i NATO

- Bez wątpienia to działania prowokacyjne wymierzone we wschodnią flankę NATO i w Polskę. My oczywiście poinformowaliśmy o tym incydencie kwaterę główną NATO. Wczoraj odbyło się posiedzenie komitetu ds. bezpieczeństwa, wydane zostały określone dyspozycje dla sił zbrojnych. Do Ministerstwa Spraw Zagranicznych wezwana została chargé d’affaires ambasady Białorusi - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Białoruś granica Grzegorz Jankowski Wojciech Skurkiewicz

PR24 Skurkiewicz o sytuacji na granicy z Białorusią: reżim Łukaszenki się nie cofa, wręcz przeciwnie

- Mamy już 22 transporty żołnierzy Prigożyna, morderców, terrorystów, którzy są przerzucani na Białoruś, dla których reżim Łukaszenki buduje obozowiska. To dziś kolejne potencjalne zagrożenie dla Rzeczypospolitej, dla naszych granic i dla bezpieczeństwa naszej ojczyzny - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MON Wojciech Skurkiewicz Adrian Klarenbach służby i bezpieczeństwo granica Białoruś

PR24 Historyczna decyzja NATO ws. planów obronnych. Wiceszef MON: to szczególnie ważne dla Polski

- Mocno wybrzmiała sprawa zabezpieczenia tzw. Bramy Brzeskiej, my, jako Polacy, zdajemy sobie z tego sprawę. Cieszy fakt, że również Sojusz rozumie to, że jeśli miałby nastąpić jakikolwiek zmasowany atak ze Wschodu na Zachód, to będzie odbywało się to przez Bramę Brzeską. Wzmocnienie wschodniej flanki musi tu być wymierne - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ukraina wojna na Ukrainie NATO szczyt NATO w Wilnie Wojciech Skurkiewicz

NATO przyjęło regionalne plany obronne. Skurkiewicz: do 100 tys. żołnierzy może być użytych natychmiast

Wiceminister obrony narodowej powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że Polska osiągnęła cele na szczycie NATO. Wojciech Skurkiewicz wskazał, że efektem obrad w Wilnie będzie wzmocnienie naszego kraju w zakresie bezpieczeństwa, w tym zwiększone zaangażowanie wojsk sojuszniczych na wschodniej flance NATO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojciech Skurkiewicz NATO szczyt NATO szczyt NATO w Wilnie

"Głos Ukrainy będzie słyszalny". Skurkiewicz o szczycie NATO w Wilnie

- Zależy nam na tym, aby postępowało wzmacnianie wschodniej flanki NATO, aby zaangażowanie wojsk sojuszniczych było coraz większe, aby postanowienia chociażby ze szczytu w Madrycie, gdzie zapadły decyzje o zwiększeniu liczebności grup bojowych do brygad, były realizowane - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mirosław Skowron Ukraina wojna na Ukrainie Wojciech Skurkiewicz