X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Wojska Obrony Terytorialnej

Najnowsza broń dla WOT. Co z modernizacją armii?

Wojska Obrony Terytorialnej będą wyposażone w najnowocześniejszą broń, którą wyprodukuje Polska Grupa Zbrojeniowa - zapowiedział minister obrony Antoni Macierewicz. Trzy pierwsze brygady powstaną już na przełomie tego i następnego roku. Minister poinformował też, że do Wojsk Obrony Terytorialnej zgłosiło się 10 tysięcy ochotników. Sprawę komentowali w Debacie Dnia Grzegorz Jankowski (Superstacja) i Łukasz Lipiński (Polityka Insight).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej Wojska Obrony Terytorialnej POLSKA armia wojsko Łukasz Lipiński Wiktor Świetlik

Sejm pracuje nad projektem ws. Wojsk Obrony Terytorialnej

Sejm skierował do prac w komisji rządowy projekt ustawy, który zakłada powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej jako samodzielnego rodzaju sił zbrojnych. Opozycja jednak zgłasza wątpliwości wobec inicjatywy. W Cafe Armii o nowej formacji mówili Mariusz Cielma z portalu „dziennikzbrojny.pl” i Marek Świerczyński z „Polityki Insight”.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz Mariusz Cielma Ministerstwo Obrony Narodowej Wojska Obrony Terytorialnej wojsko

Ofensywa legislacyjna Prawa i Sprawiedliwości

Sejm podczas piątkowego posiedzenia zajmie się m.in. nowelizacją ustawy o podatku VAT, projektem ustawy "Za życiem", projektem ustawy o powołaniu Wojsk Obrony Terytorialnej i kolejnymi projektami ustaw dotyczącymi Trybunału Konstytucyjnego. O ofensywie legislacyjnej PiS mówili w Debacie Poranka Agata Szczęśniak i dr Andrzej Anusz.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Anusz Prawo i Sprawiedliwość Program Za Życiem rząd Beaty Szydło Sejm Trybunał Konstytucyjny ustawa Wojska Obrony Terytorialnej

Powołanie Obrony Terytorialnej. Burzliwa debata w Sejmie

W nocy w Sejmie odbyła się debata o planach powołania Wojsk Obrony Terytorialnej. Posłowie wysłuchali projektu autorstwa MON, dotyczącego zmian w ustawie o powszechnym obowiązku obrony. Wnioski o odrzucenie projektu, zgłoszone w trakcie debaty przez PO i Nowoczesną, zostaną rozpatrzone w dzisiejszym bloku głosowań, który ma rozpocząć się o godzinie 11:00.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej POLSKA Wojska Obrony Terytorialnej wojsko

Modernizacja polskiej armii. "Brakuje 20 miliardów złotych"

– Wolę jeść suchy chleb, kiedy nad głową będą latały biało-czerwone szachownice niż jeść kawior, gdy na niebie znajdą się np. czerwone gwiazdy – mówił Polskim Radiu 24 gen. Dariusz Wroński, ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych. W Debacie Poranka o konieczności modernizacji naszej armii mówili również publicyści – Michał Likowski i Maciej Miłosz.
Zobacz więcej na temat:  armia Wojska Obrony Terytorialnej wojsko