Polskie Radio
Section05
służba więzienna

"Dwa widzenia z najbliższymi w miesiącu". Tak może wyglądać pobyt w więzieniu Wąsika i Kamińskiego

Jeżeli Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński zostaną doprowadzeni przez policję do zakładu karnego, jak wszyscy skazani, zostaną najpierw umieszczeni w celach przejściowych - wynika z informacji zespołu prasowego Służby Więziennej. Będą mieli prawo do dwóch widzeń w miesiącu i co najmniej dwóch rozmów telefonicznych w tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służba więzienna Mariusz Kamiński Maciej Wąsik polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS prawo

Prezydent Andrzej Duda mianował nowych generałów

Prezydent Andrzej Duda postanowił o nadaniu stopni generalskich dwunastu oficerom Wojska Polskiego, oficerowi Służby Kontrwywiadu Wojskowego, oficerowi Służby Ochrony Państwa, oficerowi Straży Granicznej oraz dwóm oficerom Służby Więziennej - poinformowało we wtorek BBN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Wojsko Polskie Służba Kontrwywiadu Wojskowego straż graniczna Służba Ochrony Państwa służba więzienna Biuro Bezpieczeństwa Narodowego Wojska Obrony Terytorialnej

CBŚP i Służba Więzienna rozbiły gang narkotykowy. Jej członkowie rozprowadzali środki odurzające w zakładach karnych

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Służby Więziennej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o obrót, wytwarzanie i posiadanie środków odurzających, a także przekazywanie narkotyków osobom pozbawionym wolności. W sprawie występuje 23 podejrzanych.
Zobacz więcej na temat:  areszt służba więzienna CBŚP narkotyki przestępczość POLSKA służby i bezpieczeństwo

"Kontaktował się z dyrektorem biura posła Nitrasa". Nowe informacje ws. skazanego strażnika więziennego

Radio Szczecin podało, że "strażnik więzienny Łukasz J. skazany za przekazywanie Stanisławowi Gawłowskiemu informacji, gdy ten przebywał w areszcie, kontaktował się w tym czasie z ówczesnym dyrektorem biura posła Sławomira Nitrasa". Rozgłośnia powołuje się na akt oskarżenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Roman Giertych prokuratura Sławomir Nitras Stanisław Gawłowski służby i bezpieczeństwo sąd służba więzienna

Korupcja w areszcie, jest wyrok skazujący. Strażnik więzienny wbrew prawu pomagał Gawłowskiemu

Sąd Okręgowy w Szczecinie utrzymał w mocy wyrok skazujący na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata byłego funkcjonariusza Służby Więziennej. Łukasz J. był oskarżony o przekazywanie informacji obecnemu senatorowi Stanisławowi Gawłowskiemu, gdy ten przebywał w areszcie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Gawłowski służba więzienna sąd prokuratura

Służba Więzienna z większymi uprawnieniami. Prezydent podpisał nowelizację

Nowelizacja ustawy o Służbie Więziennej została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zmiany zakładają m.in. utworzenie Inspektoratu Wewnętrznego Służby Więziennej, który będzie miał za zadanie rozpoznawanie, zapobieganie i wykrywanie przestępstw popełnionych przez osadzonych w zakładach karnych lub aresztach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służba więzienna służby i bezpieczeństwo prezydent Andrzej Duda ustawa

"Najwięcej kompetencji musi mieć mundurowy". Gen. Marcin Strzelec o Służbie Więziennej

- Służba Więzienna jest tym miejscem, w którym najwięcej kompetencji musi mieć mundurowy. Do tej pory, w porównaniu do innych formacji, podobnie licznych, Służba Więzienna nie posiadała jednostki akademickiej mającej na celu zadania naukowo-dydaktyczne - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Marcin Strzelec, generał Służby Więziennej, doktor nauk społecznych, rektor Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  służba więzienna POLSKA służby i bezpieczeństwo Polskie Radio 24

"Służba Więzienna pełni jedną z najtrudniejszych ról". Prezydent Duda podziękował funkcjonariuszom

Z okazji obchodów święta Służby Więziennej prezydent Andrzej Duda zwrócił się z podziękowaniami i życzeniami do pracowników i funkcjonariuszy Służby Więziennej. "Działają Państwo w specyficznych warunkach. Na co dzień niewidoczni dla zwykłych obywateli, funkcjonariusze SW pełnią jedną z najtrudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych ról" - podkreślił prezydent. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo służba więzienna prezydent Andrzej Duda

Rzeszów: zabójstwo psycholog w zakładzie karnym. Wiceszef MS: zrobimy wszystko, by wyjaśnić tę sprawę

"Jestem wstrząśnięty śmiercią funkcjonariuszki Służby Więziennej w Zakładzie Karnym w Rzeszowie" - napisał wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Kobieta pracowała jako psycholog. Miała zostać zaatakowana nożyczkami przez jednego z osadzonych. Wiceszef resortu zapowiedział wyjaśnienie sprawy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo zabójstwo służba więzienna Ministerstwo Sprawiedliwości podkarpackie Rzeszów Michał Woś

Wręczono odznaczenia i awanse Służbie Więziennej z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji jutrzejszego Narodowego Święta Niepodległości, zasłużeni funkcjonariusze Służby Więziennej zostali uhonorowani w Warszawie nadanymi przez prezydenta Krzyżami Zasługi i odznakami resortowymi "Za zasługi w pracy penitencjarnej". Odznaczenia wręczyli minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera oraz wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
Zobacz więcej na temat:  Święto Niepodległości Święto Niepodległości 2021 służba więzienna Andrzej Dera Michał Woś służby i bezpieczeństwo

Koronawirus w więzieniach. "Lockdown obowiązuje już od marca ubiegłego roku"

- Od ubiegłego roku w polskich więzieniach jest lockdown. Już w marcu zostały zamknięte jednostki penitencjarne pod względem widzeń, pracy zewnętrznej czy ograniczenia transportów. O to apelowaliśmy też jako służba więzienna – powiedział o sytuacji pandemicznej w polskich więzieniach chor. Andrzej Kołodziński z NSZZ Służby Więziennej.
Zobacz więcej na temat:  pandemia koronawirus COVID-19 zdrowie służba więzienna areszt POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24