Polskie Radio
Section05
Anita Kucharska-Dziedzic

"Czy będą zrywane? Na pewno". Poseł Lewicy o kontraktach dla polskiej armii

- Czy kontrakty będą zrywane? Na pewno. Na pewno będzie przeprowadzony audyt tych kontraktów, zważywszy na to, co się w wojsku przez ostatnie miesiące działo - powiedziała w programie "Minęła 8" poseł Nowej Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic. - Ja się cieszę, że politycy Lewicy, którzy żyją w tak "skorumpowanym państwie policyjnym", mogą przychodzić do publicznej telewizji i się tak kompromitować - odpowiedział wiceminister rolnictwa Krzysztof Ciecióra.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica Anita Kucharska-Dziedzic wojsko Wojsko Polskie

PR24 Sytuacja służby zdrowia. Jan Mosiński i Anita Kucharska-Dziedzic gośćmi Adriana Klarenbacha

Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości oraz Anita Kucharska-Dziedzic z Nowej Lewicy rozmawiali w Polskim Radiu 24 o sytuacji w polskiej służbie zdrowia. Poruszono kwestie koniecznych zmian oraz działań politycznych w sprawie opieki zdrowotnej po wyborach.
Zobacz więcej na temat:  polityka zdrowie służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Jan Mosiński Anita Kucharska-Dziedzic

PR24 Poseł Nowej Lewicy: Ukraińcom trzeba pomóc, ale ich zboże nie powinno zostawać w Polsce

- Nie możemy zostawić Ukraińców bez pomocy. Jednak ukraińskie zboże absolutnie nie powinno zostawać w Polsce. Jeżeli się umawialiśmy na to, że będziemy pomagać Ukraińcom, kiedy Rosjanie blokują porty czarnomorskie, musimy wypełnić tę obietnicę - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anita Kucharska-Dziedzic, poseł Nowej Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 zboże Ukraina rolnictwo Anita Kucharska-Dziedzic

"Chodzi o pewność, że dziecko nie będzie cierpiało". Anita Kucharska-Dziedzic o aborcji

- Jeśli te kobiety mogłyby mieć pewność, że ich dziecko nie będzie odczuwało bólu, że będą mogły także w tych późnych miesiącach terminować ciążę, która jest zagrożona i skazana na niepowodzenie, to na pewno poczułyby się lepiej. (...) Kiedy kobieta ma pewność, że dziecko, które urodzi, nie będzie cierpiało i nie będzie doznawało potwornego bólu, zanim umrze, to tak, te kobiety mogą się wzruszyć - mówiła w Polskim Radiu 24 Anita Kucharska-Dziedzic, komentując projekt "Legalna aborcja" złożony do Sejmu w Dzień Matki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka aborcja lewica Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Anita Kucharska-Dziedzic

"Każdy ma prawo do zmiany poglądów". Latos o transferze Pawłowskiej do Porozumienia

- Nie ukrywam, że jest to duże zaskoczenie, zwłaszcza teraz, gdy tyle mówi się o kwestiach światopoglądowych - przyznał w Polskim Radiu 24 poseł Tomasz Latos (PiS), mówiąc o transferze Moniki Pawłowskiej z lewicowej Wiosny do konserwatywnego Porozumienia. Gościem audycji "Dwie strony" była również poseł Anita Kucharska-Dziedzic (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Eliza Olczyk Tomasz Latos Anita Kucharska-Dziedzic Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Nowa Lewica lewica Porozumienie Jarosława Gowina

Poseł Lewicy: Polska chce wypowiedzieć konwencję stambulską, a nie wypowiada genewskiej czy dot. niewolnictwa

- Mamy podpisane takie konwencje jak genewska czy haska, które w tej chwili są kompletnie niepotrzebne, ponieważ Polska nie prowadzi żadnych działań zbrojnych. Podobnie jest z konwencją dotyczącą niewolnictwa, którego w naszym kraju przecież nie ma - powiedziała Anita Kucharska-Dziedzic z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Anita Kucharska-Dziedzic lewica kobieta konwencja stambulska Eliza Olczyk przemoc

Maria Koc: jestem przekonana, że protesty wyborcze nie zniwelują różnicy prawie pół miliona głosów

- Mamy tak znaczącą różnicę pomiędzy Andrzejem Dudą, który wygrał te wybory, a panem Rafałem Trzaskowskim - to jest prawie pół miliona głosów - że tego po prostu nie da się podważyć - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Maria Koc. Gościem "Debaty Jedynki" była również poseł Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic.
Zobacz więcej na temat:  debata w jedynce Polskie Radio Anita Kucharska-Dziedzic PiS Wiosna Roberta Biedronia lewica zjednoczona prawica POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020

Suski: by skończyć z postkomunistycznym neofeudalizmem, trzeba zreformować sądownictwo

- Nie mogą być w społeczeństwie kasty ludzi nadzwyczajnych, którzy są zupełnie ponad prawem. Dzisiaj z taką sytuacją w sądownictwie mamy właśnie do czynienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Suski z PiS. Gośćmi audycji byli również politycy największych ugrupowań parlamentarnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Marek Suski Dariusz Joński Anita Kucharska-Dziedzic Władysław Teofil Bartoszewski