Polskie Radio
Section05
axel springer

Pełnomocnik rządu Scholza chce dymisji szefa Axel Springer. "Człowiek arogancki i zagrażający demokracji"

Carsten Schneider (SPD), pełnomocnik niemieckiego rządu ds. Wschodu ocenił, że stojący na czele Axel Springer Mathias Doepfner, "jako człowiek arogancki i zagrażający demokracji, powinien ustąpić ze stanowiska". Obraźliwe wypowiedzi dotyczące m.in. Niemców Wschodnich, które szef medialnego giganta wysyłał swoim bliskim współpracownikom, zostały ujawnione w czwartek przez tygodnik "Zeit", wywołując falę oburzenia.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy media ŚWIAT Europa prasa axel springer Europa Zachodnia

Skandal w Niemczech: ujawniono maile szefa Axel Springer. Manipulował redaktorami, wpływał na kampanię wyborczą

Dziennik "Die Zeit" jako pierwszy opublikował maile i wiadomości, pisane na czacie przez szefa koncernu Axel Springer - Mathiasa Doepfnera. Wypowiedzi, w których Doepfner m.in. obraża Niemców Wschodnich czy instruuje ówczesnego redaktora naczelnego "Bilda", by przed wyborami pisał więcej o FDP, tym samym wpływał na kampanię wyborczą, wywołały oburzenie i poruszenie – opisuje w piątek "Tagesschau". To manipulacja redaktorami i dewaluacja dziennikarstwa - ocenia premier Turyngii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Europa axel springer media

Joanna Lichocka: działania Springera wobec dziennikarzy siłowe i przemocowe

- Te działania, które oceniliśmy jako zagrażające wolności debaty, mają wprowadzić rodzaj cenzury, żeby nie można było wyrażać opinii, że to wydawnictwo, Axel Springer, jest wydawnictwem niemieckim i realizuje niemiecką linię polityczną w Polsce - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka, odnosząc się do dokumentu sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.
Zobacz więcej na temat:  pandemia Joanna Lichocka POLSKA media społeczeństwo dziennikarze axel springer

"Nałożony kaganiec na dziennikarzy". Pereira o pozwie Ringier Axel Springer Polska

- Wytoczono sprawy przeciwko Wojciechowi Biedroniowi, Witoldowi Gadowskiemu, Cezarowi Gmyzowi, także mnie. Ich celem jest nawet nie zaszkodzenie bezpośrednio tym czterem osobom, ale wywołanie "efektu mrożącego", wystraszenie wszystkich innych, którzy mogliby krytykować media RASP - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira (TVP info).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA axel springer Michał Rachoń Samuel Pereira

"Próba uderzenia w wizerunek prezydenta". Jacek Liziniewicz o publikacji "Faktu"

- Zrobiono z tego taniec nienawiści wokół prezydenta, tak jakby chciano go zdyskredytować. Ideą prezydenta była pomoc dla tej rodziny w powrocie do normalności, zerwanie z traumą. Przez takie przedstawienie sprawy "Fakt" tak naprawdę niszczy życie tej rodzinie. To nie mieści się w standardach odpowiedzialności za słowo - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"). W dyskusji wzięli również udział Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") i Wojciech Biedroń ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka Andrzej Duda adopcja axel springer Dorota Kania

"Duża część polskich mediów jest w rękach obcego kapitału". Semka o publikacjach "Faktu"

- Firma taka jak Axel Springer musi wiedzieć, że sytuacja, w której pojawia się bardzo wątpliwy pod względem moralnym materiał podczas kluczowego tygodnia kampanii, będzie budzić emocje - mówił w Polskim Radiu 24 o publikacji dziennika "Fakt", Piotr Semka, publicysta ("DoRzeczy")
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Antoni Trzmiel Piotr Semka axel springer