X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
centralny port komunikacyjny

Budowa Kolei Dużych Prędkości. Pociągi będą osiągać 250km/h

- Kolej Dużych Prędkości to podsystem kolejowych przewozów pasażerskich, który charakteryzuje się większą prędkością względem pozostałych przewozów. KDP zaczyna się od 200-250 km/h. Koncepcja Centralne Portu Komunikacyjnego zakłada nierozerwalny związek z budową KDP – mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Polaczek, ekspert ds. transportu, portal NaKolei.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kolejnictwo PKP transport pociągi centralny port komunikacyjny

"Projekt CPK jest ważny nie tylko dla Polski"

Gminy Baranów (pow. grodziski), Teresin (pow. sochaczewski) i Wiskitki (pow. żyrardowski) są wyznaczone na obszar inwestycji CPK, obejmujący łącznie 66,2 km kwadratowych - poinformował mieszkańców Baranowa pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild. O budowie CPK mówili w Polskim Radiu 24 Adrian Kubicki (rzecznik prasowy LOT) i Mariusz Piotrowski (ekspert rynku lotniczego Fly4free).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 centralny port komunikacyjny transport lotnictwo Baranów LOT

Eksperci o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego

Senat przyjął w zeszłym tygodniu bez poprawek specustawę o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Nowe lotnisko ma powstać między Warszawą, a Łodzią w gminie Baranów i ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie. Inwestycja ma zastąpić lotnisko imienia Fryderyka Chopina w Warszawie. O Centralnym Porcie Komunikacyjnym mówili w audycji Szukając Dziury W Całym Marcin Roszkowski (prezes Instytutu Jagiellońskiego) i Bartosz Jakubowski (Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 centralny port komunikacyjny lotnictwo Modlin port lotniczy lotnisko w Modlinie

CPK daleko od Warszawy? "Zgodnie ze światowymi tendencjami"

Specustawa, która pozwoli rozpocząć budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego przewiduje daleko idącą elastyczność w zakresie jego finasowania - poinformował w piątek sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK dla RP Mikołaj Wild. Odniósł się też do słów Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO i Nowoczesnej na stanowisko prezydenta stolicy, który sktytkował plan zamknięcia lotniska Chopina i przeniesienia portu poza obręb Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA transport lotnictwo Warszawa centralny port komunikacyjny

Modlin i Radom – lotniska z przyszłością

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze podpisało list intencyjny z prezydentem Radomia w sprawie ewentualnego przejęcia lotniska w tym mieście. Jaką rolą takie porty lotnicze, jak Radom czy Modlin, mogą odgrywać w przyszłości, kiedy powstanie Centralny Port Komunikacyjny? O tym w Polskim Radiu 24 mówił Marcel Klinowski, prezes Fundacji Projektów Obywatelskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 lotnictwo Modlin Radom centralny port komunikacyjny transport