Polskie Radio
Section05
Piotr Kaleta

NA ŻYWO Afera wizowa. Trwa pierwsze posiedzenie komisji. Spór między posłami [TRANSMISJA]

We wtorek ruszyły prace sejmowej komisji śledczej ds. afery wizowej. Przewodniczący Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej powiedział, że skala nadużyć w tej sprawie jest dużo większa niż do tej pory zakładano. Z taką oceną sytuacji nie zgadzają się zasiadający w komisji posłowie Prawa i Sprawiedliwości, według których afera została sztucznie wykreowana.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wizy polityka Piotr Wawrzyk MSZ dyplomacja Ministerstwo Spraw Zagranicznych wiza Michał Szczerba Andrzej Śliwka Piotr Kaleta koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość komisja śledcza

tylko u nas Piotr Kaleta po potrąceniu przez działacza KOD-u: apeluję do Donalda Tuska o opamiętanie

Poseł PiS Piotr Kaleta, który został wczoraj wieczorem w Kaliszu potrącony przez działacza KOD-u, w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl stwierdza, że hejt jest podsycany przez polityków opozycji. - Mamy do czynienia z eskalacją napięcia i tylko czekać, kiedy wydarzy się coś strasznego. Dlatego apeluję do Donalda Tuska o opamiętanie. Niech zastanowi się, co robi - tłumaczy Kaleta. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Kaleta PiS Komitet Obrony Demokracji POLSKA

PR24 Zakaz wwozu zboża z Ukrainy. Kaleta: rząd najpierw dba o interesy Polaków, a nie urzędników unijnych

- To powinno funkcjonować w naszej przestrzeni politycznej dużo częściej, żeby nie oglądać się zbytnio na to, co urzędasy europejskie będą nam próbowały narzucać. Prowadzimy swoją politykę, która będę szła w kierunku ochrony polskich interesów - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta z PiS-u, komentując ultimatum rządu wobec KE ws. embarga na ukraińskie zboża.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka rolnictwo PiS Piotr Kaleta Adrian Klarenbach

Wybory parlamentarne. Poseł PiS: wkrótce pokażemy Polakom nasz program

- Każde wybory muszą się opierać przede wszystkim o przekaz programowy. My będziemy chcieli ten przekaz wkrótce pokazać Polakom, obywatelom. Bo to tak na dobrą sprawę będzie ich program. Zostanie on zaprezentowany wtedy, kiedy oficjalnie ruszy kampania wyborcza, kiedy pan prezydent ogłosi datę wyborów - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Kaleta POLSKA polityka wybory parlamentarne Prawo i Sprawiedliwość

Piotr Kaleta o działaniach opozycji w PE: głosują przeciw praworządnemu rządowi

- Ci ludzie z podniesioną głową znów przekraczają progu Europarlamentu, znowu głosują przeciwko praworządnemu rządowi - powiedział Piotr Kaleta o udziale w głosowaniu w Europarlamencie osób z zarzutami korupcyjnymi. Polityk Prawa i Sprawiedliwości był gościem audycji "W samo południe" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS polityka Jerzy Jachowicz Piotr Kaleta Polska w Unii Europejskiej Europarlament Unia Europejska

Wizyta Zełenskiego w Polsce. Poseł PiS: dużo rzeczy zostanie uzgodnionych i zaproponowanych

- Oprócz kurtuazyjnej wizyty pana prezydenta Zełenskiego wraz z małżonką, rozmowy przywódców będą owiane pewną dozą tajemnicy. Tam dużo więcej rzeczy zostanie uzgodnionych, ale i zaproponowanych - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Piotr Kaleta poseł PiS odnosząc się do wizyty Wołodymyra Zełenskiego w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Świątek Piotr Kaleta POLSKA wojna na Ukrainie Wołodymyr Zełenski Andrzej Duda prezydent

Atak na Jana Pawła II. Kaleta: ktoś się bardzo cieszy, że w Polsce uderza się w taki autorytet

- Ktoś się z tego bardzo cieszy, że w Polsce podbija się kwestię uderzenia w jakąkolwiek świętość, w jakiekolwiek autorytety. To nie jest już tylko i wyłącznie rola polityków PiS-u, Zjednoczonej Prawicy, by dobrego imienia Jana Pawła II bronić, ale to jest rola całego narodu - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Piotr Kaleta Jan Paweł II bronimy Jana Pawła II

Piotr Kaleta o KPO: obawiam się rzucania kolejnych kłód pod nogi przez europejskich urzędników

- Ursula von der Leyen już kiedyś była w Polsce, obwieszczała, że wszystko jest w porządku, że dogadała się z przedstawicielami polskiej władzy, panem prezydentem, panem premierem, a stało się inaczej. Zakładam, że teraz również może się zadziać w podobny sposób - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Kaleta, komentując sprawę unijnych środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Kaleta Krzysztof Świątek Komisja Europejska Krajowy Plan Odbudowy Sąd Najwyższy Europa Unia Europejska ŚWIAT

Tusk milczy ws. Sikorskiego. Piotr Kaleta: najwidoczniej zgadza się z jego słowami

- Radosław Sikorski, Jan Vincent Rostowski i jeszcze jeden pan poseł idą w zaparte, mówią i piszą takie teksty, a Donald Tusk siedzi cicho. Skoro siedzi cicho, to wygląda na to, że on się z tym zgadza. Bo gdybym ja coś takiego powiedział, to (...) prawdopodobnie byłbym już dawno posłem niezrzeszonym - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Kaleta, komentując słowa Radosława Sikorskiego o "rozbiorze Ukrainy przez Polskę".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Piotr Kaleta POLSKA polityka Radosław Sikorski dyplomacja Polityka zagraniczna Polski Rosja Ukraina Donald Tusk

Piotr Kaleta: chcemy pozyskać pieniądze z KPO, ale do tanga trzeba dwojga

- Chcemy pozyskać pieniądze z KPO, ale do tanga trzeba dwojga, Mam tu na myśli Komisję Europejską. Jesteśmy permanentnie oszukiwani przez europejskich urzędasów. Ursula von der Leyen, kiedy była w Polsce powiedziała, że wszystko jest w porządku, że KPO może być uruchomione, a potem narracja była zupełnie inna - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Kaleta POLSKA POLSKA Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne polityka Komisja Europejska