Polskie Radio
Section05
Centrum Sztuki Współczesnej

Sztuka kobiet II - wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Sztuka kobiet II - wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski - prezentuje prace artystek z różnych stron świata. - Tworzą w różnych mediach: fotografii, rzeźbie i instalacji artystycznej - mówią kuratorki wystawy Sylwia Miechowicz i Ewa Doan. - Tytuł prezentacji jest zainspirowany wystawą Sztuka kobiet, która odbyła się w poznańskiej Galerii ON w 1980 roku.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Katarzyna Dydo społeczeństwo wystawa Centrum Sztuki Współczesnej Warszawa kobieta

"Nowa ekspresja" w toruńskim CSW: największa wystawa polskich "dzikich" artystów lat 80.

W toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej otwarto wystawę pt. "Nowa ekspresja" prezentującą twórczość wybitnych artystów z kręgu niezależnej sztuki lat 80. XX w., tzw. Nowych dzikich. Na wystawie można zobaczyć dzieła m.in. Sylwestra Ambroziaka, Waldemar Fydrycha "Majora", Zdzisława Nitki, Leona Tarasewicza, Zbigniewa Macieja Dowgiałły, artystów Łodzi Kaliskiej czy z kręgu Pomarańczowej Alternatywy.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA SZTUKA malarstwo rzeźba Toruń Centrum Sztuki Współczesnej wystawa Tomasz Miara Trójka

"Malarz Północy". Wystawa prac Odda Nerdruma w CSW Zamek Ujazdowski

Odd Nerdrum to jeden z najlepszych malarzy norweskich od czasów Edvarda Muncha. Wydarzeniem, które go ukształtowało, było ujrzenie obrazu Rembrandta "Sprzysiężenie Claudiusa Civilisa" w Narodowym Muzeum Sztuk Pięknych w Sztokholmie. Prace Nerdruma znajdują się w największych światowych galeriach, teraz przyszedł czas również na Polskę. 
Zobacz więcej na temat:  Centrum Sztuki Współczesnej wystawa Jakub Domoradzki Norwegia Odd Nerdrum

PR24 Fizyka spotyka filozofię. Yolik Nal o swoim "Multiversum" w CSW Zamek Ujazdowski

- Wystawa jest zainspirowana teorią multiversum i teorią autosymulacji rzeczywistości z fizyki kwantowej, ale to nie jest wystawa o fizyce; ta wystawa jest trochę filozoficzna - mówiła w Polskim Radiu 24 artystka Yolik Nal, autorka "Multiversum" prezentowanej w Centrum Sztuki Współczesnej w ramach cyklu "Project Room". Dyrektor tej instytucji Marek Skierski mówił też, czym jest ten cykl dla młodych twórców.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Cygler KULTURA rzeźba malarstwo Centrum Sztuki Współczesnej

"Chiny. Opowieść prawdziwa". Wystawa Badiucao w Centrum Sztuki Współczesnej

- Badiucao to chiński artysta i aktywista, który ze względu na swoją działalność i sztukę na co dzień zmuszony jest mieszkać w Australii. Nie ma żadnych kontaktów z Chinami, w tym ze swoją rodziną. Nie może nawet wysłać SMS-a do bliskich, by pochwalić się, że ma wystawę w Polsce - mówił Marcel Skierski z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Warszawa Adam Smolarek Centrum Sztuki Współczesnej

Dzieciństwo oczami współczesnych artystów. Nowa wystawa w Zamku Ujazdowskim

W niektórych miejscach świat dzieciństwa króluje nie tylko 1 czerwca. Jednym z nich jest Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, gdzie można oglądać wystawę "Życie ukryte. Dziecko w polskiej sztuce współczesnej". Ekspozycja prezentuje rzeczywistość młodych ludzi, nie tylko w bajkowej odsłonie, widzianą oczami artystów.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Domoradzki wystawa Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski dzieciństwo

"Chiny. Opowieść prawdziwa". Dyrektor CSW: jestem pewien, że wystawa się odbędzie

- Większość obrazów, instalacji, grafik jest już u nas. Trwają ostatnie prace wykończeniowe, montujemy jeszcze specjalnie zrobiony na tę wystawę, bardzo ciekawy i efektowny neon. Mnie ta wystawa już teraz bardzo się podoba - mówił w "Wybieram Dwójkę" Piotr Bernatowicz, dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. W najbliższy piątek zaplanowano tam otwarcie wystawy "Chiny. Opowieść prawdziwa/Tell China's Story Well", którą chce zablokować ambasada Państwa Środka.
Zobacz więcej na temat:  Centrum Sztuki Współczesnej CSW Zamek Ujazdowski Chiny SZTUKA Dwójka Jakub Kukla protest wystawa

Pałac, szpital, ruina, muzeum – skomplikowane losy Zamku Ujazdowskiego

Położony malowniczo na skarpie wiślanej, w centrum Warszawy, przez blisko 200 lat właściwie nie funkcjonował jako pałac. I można powiedzieć, że zniknął ze świadomości mieszkańców stolicy. Dopiero od niespełna 40 lat odzyskuje należne mu miejsce: jednego z piękniejszych pałaców w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA historia Polski SZTUKA architektura Centrum Sztuki Współczesnej Warszawa Zamek Ujazdowski Marta Piasecka Marek Gaworski Trójka