Polskie Radio
Section05
fundusz pracy

Krzysztof Michałkiewicz o powrocie osób niepełnosprawnych na rynek pracy

- Ten program odpowiada na coś, co dla osób niepełnosprawnych jest niesamowicie ważne. Tą sprawą jest praca, jest aktywność zawodowa. Program ma na celu przywracać osoby niepełnosprawne na rynek pracy - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Michałkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepełnosprawni Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej fundusz pracy Prawo i Sprawiedliwość

Krzysztof Michałkiewicz: świadczenia uzupełnią lukę

- Cieszę się, że zdążymy uchwalić świadczenie uzupełniające dla osób, które są w najtrudniejszej sytuacji, ze względu na swoją niesamodzielność, tym, którym środki, jakimi dysponują, nie wystarczają na rehabilitację i leczenie. To ważny dzień - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Michałkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepełnosprawni Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej fundusz pracy Prawo i Sprawiedliwość

Fundusz Podnoszenia Kompetencji odpowiedzią na potrzeby firm

Bezrobocie w Polsce jest najniższe od 1990 roku. W czerwcu wyniosło 5,9 proc. Problemem pracodawców jest nie tylko brak rąk do pracy, ale też kompetencje pracowników, które nie są dostosowane do potrzeb rynku. Sytuacja ma się zmienić za sprawą Funduszu Podnoszenia Kompetencji, który byłby finansowany częścią składki na Fundusz Pracy. Czy to jest dobry pomysł? - zastanawiali się goście piątkowej audycji „Rządy Pieniądza” w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  bezrobocie fundusz pracy praca

Obniżenie składki ZUS dla mikrofirm. Opinie ekspertów

Ministerstwo Rozwoju planuje obniżenie składek ZUS i na Fundusz Pracy dla najmniejszych firm. Miałyby być one niższe dla tych przedsiębiorców, których miesięczny przychód nie przekracza 5 tys. złotych. O projekcie w audycji Kapitał i Praca mówili Bogna Nowak-Turowiecka (Związek Rzemiosła Polskiego) i Łukasz Kozłowski (Pracodawcy RP).
Zobacz więcej na temat:  pieniądze ZUS zus składki firma Ministerstwo Rozwoju fundusz pracy mikroprzedsiębiorstwo emerytura

Reforma urzędów pracy. Będą wyższe zasiłki dla bezrobotnych?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej planuje reformę urzędów pracy. Chce m.in. znieść profilowanie osób bezrobotnych i podnieść wysokość zasiłku dla bezrobotnych do kwoty tysiąca złotych. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli prof. Mirosław Grewiński (Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej) i Łukasz Kozłowski (Pracodawcy RP).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Rodziny zasiłek bezrobocie fundusz pracy