Polskie Radio
Section05
Jan Nowicki

Dziś o godz. 13.00 pogrzeb Jana Nowickiego

Dziś w Kowalu koło Włocławka odbędą się uroczystości pogrzebowe Jana Nowickiego, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, przez ponad 40 lat związanego ze Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. O godz. 13.00 rozpocznie się nabożeństwo żałobne w kościele parafialnym św. Urszuli, po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na pobliskim cmentarzu. Jan Nowicki zmarł 7 grudnia, w wieku 83 lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Nowicki pogrzeby

Wspomnienie Jana Nowickiego. "Miał rozliczne talenty i niezwykły sposób bycia"

- Dialogowanie z nim na scenie było samą przyjemnością. Ale zanim spotkaliśmy się na scenie, Janek był moim kolegą ze szkoły teatralnej. Kończyliśmy Państwową Szkołę Teatralną w Krakowie. Już stamtąd pamiętam jego rozliczne talenty i niezwykły sposób bycia. Wspominam go bardzo miło jako kolegę - podkreśliła w Polskim Radiu 24 aktorka Teresa Budzisz-Krzyżanowska. 
Zobacz więcej na temat:  aktorstwo Polskie Radio 24 Jan Nowicki

Pierwsza partia południowokoreańskich czołgów K2 i armatohaubic K9 już w Polsce

Koreański sprzęt wojskowy dotarł do Polski. Prezydent Andrzej Duda powiedział, że nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest tempo modernizacji uzbrojenia w obliczu wojny na Ukrainie. W porcie w Gdyni prezydent uczestniczył w uroczystości podczas której razem z szefem MON, wicepremierem Mariuszem Błaszczakiem, symbolicznie odebrał pierwsze czołgi K2 i armatohaubice K9 dla Polski. To realizacja kontraktów zbrojeniowych zawartych w tym roku z Koreą Południową.
Zobacz więcej na temat:  Józef Piłsudski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ministerstwo Obrony Narodowej siły zbrojne Jan Nowicki Andrzej Duda

Usiłować się nie nudzić i być wolnym… Wspomnienie o Janie Nowickim

Jan Nowicki, wybitny aktor filmowy i teatralny, reżyser, pedagog i pisarz, zmarł w wieku 83 lat w swoim domu w Krzewencie. I właśnie wspomnieniom o tym wspaniałym artyście, który przez ponad 30 lat był związany ze sceną Starego Teatru w Krakowie, a przed kamerą zagrał ponad 200 ról, zarówno w filmie, jak i w teatrze telewizji, poświęcony był "Klub Trójki" prowadzony przez Ryszarda Jaźwińskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Klub Trójki KULTURA FILM TEATR Jan Nowicki Krzysztof Zanussi

Krzysztof Zanussi o Janie Nowickim: nie pamiętam jego słabej roli

"Był to człowiek bardzo wielu talentów, bardzo paradoksalnego napięcia. Było w nim coś podobnego jak u Vittoria Gassmana, tzn. on miał warunki amanta, a tymczasem cała jego natura dążyła do tego, żeby demaskować swoje postacie, żeby je podważać, żeby je kwestionować" - tak zmarłego aktora Jana Nowickiego wspominał reżyser Krzysztof Zanussi.
Zobacz więcej na temat:  Jan Nowicki odeszli 2022 Dwójka Małgorzata Szymankiewicz aktorzy aktorstwo Stary Teatr w Krakowie Krzysztof Zanussi

Prof. Gliński o śmierci Jana Nowickiego: duża strata dla polskiej kultury

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński napisał, że śmierć Jana Nowickiego to duża strata dla polskiej kultury. "Na takie wiadomości zawsze jest zły czas. Nie żyje Jan Nowicki, niezapomniany Anglik, kapitan Wyganowski, Wielki Szu, wybitny aktor, reżyser, pedagog i poeta. Duży smutek, duża strata polskiej kultury" - napisał minister na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  Jan Nowicki aktorzy śmierć film polski Piotr Gliński POLSKA społeczeństwo

Kobiety utrzymują porządek na świecie. Jan Nowicki w Trójce [POSŁUCHAJ]

Nie żyje Jan Nowicki, wybitny aktor, wspaniała osobowość artystyczna, ikona kultury. Artysta zmarł dziś w wieku 83 lat. Ponad dwa lata temu, w marcu 2020 roku, mieliśmy szczęście gościć go na antenie Trójki. W programie Katarzyny Stoparczyk mówił o miłości, kobietach, swoim aktorstwie i psach. Ale także o życiowych wyborach, stosunku do śmierci i wiary.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Jan Nowicki Kasia Stoparczyk odeszli 2022 wspomnienie