Polskie Radio
Section05

Karol Nawrocki

Nowacka uderza w prezydenta: skazuje dziecko na niewiedzę

Nowy przedmiot szkolny edukacja zdrowotna budzi od tygodni liczne kontrowersje. Szczególny rozgłos zyskała decyzja prezydenta Karola Nawrockiego o wypisaniu swojego dziecka z zajęć. Ministra edukacji kilkukrotnie krytykowała działanie głowy państwa, zarzucając brak wiedzy o podstawie programowej przedmiotu. - Trzeba przeczytać podstawę programową. Jak ktoś nie wie, co tam jest, to wypisuje głupoty. Albo dziecko z przedmiotu - oceniła Barbara Nowacka. 
Zobacz więcej na temat:  Barbara Nowacka POLSKA szkoła edukacja zdrowotna edukacja

POLSKIE RADIO 24 Prezydencka cenzura? "Trump drastycznie zmienia zdanie"

Donald Trump krytykujący ONZ i zmieniający nagle podejście do Ukrainy i Rosji to jedna z najbardziej komentowanych kwestii, związanych z 80. sesją Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. - ONZ jako instytucja był zbesztany przez niego i to w sposób naprawdę niesamowity. Nie było nic złego o Putinie, a wręcz odwrotnie, a później taka oto wielka zmiana - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 prof. Ireneusz Krzemiński.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump ONZ Radosław Sikorski Wołodymyr Zełenski

POLSKIE RADIO 24 Nawrocki w ONZ. "Ja bym trochę to delikatniej powiedział"

Karol Nawrocki przemawiał we wtorek podczas debaty generalnej 80. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Prezydent zaznaczył, że zgadza się z Trumpem, który stwierdził, że Europa popełnia błędy. Zdaniem Nawrockiego "pogrążyła się w ideologicznym szale, który doprowadził do złych decyzji w zakresie migracji, do zielonego szaleństwa, zielonego ładu, który niszczy rynki gospodarcze, ekonomiczne i także rynki rolne". - Takie nasze zapędy, trochę ideologiczne spowodowały, że jesteśmy w trudnej sytuacji - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Rafał Komarewicz.
Zobacz więcej na temat:  ONZ Donald Trump wojna na Ukrainie Rosja USA

POLSKIE RADIO 24 Jacek Karnowski o słowach Sikorskiego: bardzo dobre

- Jeśli kolejna rakieta lub statek powietrzny zostanie zestrzelony, nie przychodźcie tu ze skargami, zostaliście ostrzeżeni - tak do Rosji zwrócił się Radosław Sikorski podczas poniedziałkowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku. - To stanowisko było twarde, bardzo ostre i bardzo dobre - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Karnowski (KO).
Zobacz więcej na temat:  Rosja Jacek Karnowski Estonia Radosław Sikorski ONZ