Polskie Radio
Section05
krwiodawstwo

PR24 Wakacyjne zaproszenie do oddawania krwi. Trwa akcja "4Heroes. Wyzwól w sobie bohatera"

- Chodzi o to, by choć raz oddać krew, niezależnie, czy to będzie krew pełna, czy składniki krwi, bo przecież można oddać i płytki, i osocze. Chodzi o to, by krwiodawca chociaż raz oddał krew ze świadomością, że wakacje są najtrudniejsze - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Kowalewski, żołnierz WOT zaangażowany w akcje krwiodawstwa i rzecznik Szkoły Podoficerskiej SONDA, zachęcając do udziału w akcji "4Heroes. Wyzwól w sobie bohatera".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej krwiodawstwo krew społeczeństwo

Akcja "SpoKREWnieni służbą". Szef MON zachęca do oddawania krwi 

- Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych stanowi bardzo dobrą okazję, żeby podzielić się tym, co najcenniejsze - podkreślił w środę wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak zachęcając do oddawania krwi w ramach kolejnej edycji akcji Spokrewnieni Służbą.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO Wojsko Polskie Mariusz Błaszczak Żołnierze Wyklęci krwiodawstwo Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

"Krwi nie da się wyprodukować". Walentynkowa Akcja Krwiodawstwa w Polskim Radiu

Polskie Radio włącza się w akcję oddawania krwi i zachęca wszystkich do dzielenia się tym cennym darem. - W walentynki, czyli w święto miłości, warto obdarować bliskich czymś szczególnym i wyjątkowym. Niech to będzie ten jedyny i niepowtarzalny lek - krew, której nie da się wyprodukować w laboratorium - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Wolny, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Dar Serca".
Zobacz więcej na temat:  krwiodawstwo pomoc społeczna PCK Walentynki Polskie Radio

"Dar serca" na walentynki. Oddaj krew w akcji Polskiego Radia i Klubu Honorowych Dawców Krwi

Dziś odbędzie się Walentynkowa Akcja Krwiodawstwa organizowana we współpracy Polskiego Radia i Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK "Dar Serca". Specjalny ambulans będzie czekał na chętnych na parkingu Polskiego Radia, w Warszawie przy ulicy Niepodległości 77/85. Akcja rozpocznie się o godzinie 10.00 a zakończy o 15.00.
Zobacz więcej na temat:  krew krwiodawstwo zdrowie Polskie Radio POLSKA społeczeństwo regiony Warszawa

"Królewski dar" na wagę życia. Dziś w Łazienkach wakacyjna akcja krwiodawstwa

- Okres wakacji jest szczególny, bo jest bardzo dużo wypadków komunikacyjnych i potrzeba bardzo dużo krwi do ratowania życia ludzi, którzy w nich uczestniczyli - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem prezes Klubu Honorowego Dawców Krwi PCK "Dar Serca" Krzysztof Wolny. Zachęcił jednocześnie do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa "Królewski Dar".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa społeczeństwo krwiodawstwo

Prezydent Duda do krwiodawców: dziękuję za gotowość do dzielenia się bezcennym darem życia

W Światowym Dniu Krwiodawcy prezydent Andrzej Duda złożył życzenia Honorowym Dawcom Krwi. "Właśnie od Honorowych Dawców Krwi zależy, ilu osobom można będzie pomóc, ocalić życie lub przywrócić zdrowie" - podkreślił w liście, opublikowanym na stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Andrzej Duda krew pomoc krwiodawstwo zdrowie medycyna

Krwiodawcy poszukiwani. Wzrasta zapotrzebowanie na krew w całym kraju

W Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całym kraju zaczynają spadać rezerwy krwi i preparatów krwiopochodnych. - Zawsze staramy się utrzymywać stany na takim poziomie, żeby nikomu nie brakowało krwi, ale po kilku miesiącach nadwyżek, przed wakacjami zapasy powoli się kończą - mówi Krzysztof Laks, rzecznik RCKiK w Bydgoszczy. 
Zobacz więcej na temat:  krwiodawstwo zdrowie społeczeństwo szpital krew Ministerstwo Zdrowia