Polskie Radio
Section05
krwiodawstwo

"Królewski dar" na wagę życia. Dziś w Łazienkach wakacyjna akcja krwiodawstwa

- Okres wakacji jest szczególny, bo jest bardzo dużo wypadków komunikacyjnych i potrzeba bardzo dużo krwi do ratowania życia ludzi, którzy w nich uczestniczyli - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem prezes Klubu Honorowego Dawców Krwi PCK "Dar Serca" Krzysztof Wolny. Zachęcił jednocześnie do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa "Królewski Dar".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa społeczeństwo krwiodawstwo

Prezydent Duda do krwiodawców: dziękuję za gotowość do dzielenia się bezcennym darem życia

W Światowym Dniu Krwiodawcy prezydent Andrzej Duda złożył życzenia Honorowym Dawcom Krwi. "Właśnie od Honorowych Dawców Krwi zależy, ilu osobom można będzie pomóc, ocalić życie lub przywrócić zdrowie" - podkreślił w liście, opublikowanym na stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Andrzej Duda krew pomoc krwiodawstwo zdrowie medycyna

Krwiodawcy poszukiwani. Wzrasta zapotrzebowanie na krew w całym kraju

W Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całym kraju zaczynają spadać rezerwy krwi i preparatów krwiopochodnych. - Zawsze staramy się utrzymywać stany na takim poziomie, żeby nikomu nie brakowało krwi, ale po kilku miesiącach nadwyżek, przed wakacjami zapasy powoli się kończą - mówi Krzysztof Laks, rzecznik RCKiK w Bydgoszczy. 
Zobacz więcej na temat:  krwiodawstwo zdrowie społeczeństwo szpital krew Ministerstwo Zdrowia

Trwa "Tydzień Patriotyczny" na Wawelu

Zamek Królewski w Krakowie pragnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości, po raz kolejny przygotowując szereg atrakcji dla zwiedzających w tych dniach Wzgórze Wawelskie. Gra terenowa, uczta „Odzyskane smaki”, występ chóru czy wreszcie możliwość oddania krwi w mobilnym punkcie krwiodawstwa – to wszystko czeka w Krakowie na osoby, które chcą oddać się refleksjom o patriotyzmie.
Zobacz więcej na temat:  Święto Niepodległości Wawel patriotyzm krwiodawstwo

Brownie dla krwiodawcy. Niezwykła inicjatywa krakowskich restauratorów

Wakacje to czas, kiedy punkty krwiodawstwa świecą pustkami. Kraków walczy o to, by krwi nie zabrakło, a pomagają w tym lokalni restauratorzy. Coraz więcej lokali zgłosiło chęć udziału w akcji, w ramach której po okazaniu zaświadczenia o oddaniu krwi można za darmo dostać smakołyk, kawałek ciasta czy  kawę.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Mateusz Drozda społeczeństwo Martyna Masztalerz krew Kraków krwiodawstwo jedzenie restauracja