Polskie Radio
Section05
krew

"SpoKREWnieni służbą". W poniedziałek rusza kolejna edycja akcji krwiodawstwa

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w poniedziałek zainauguruje czwartą edycję wojskowej akcji honorowego krwiodawstwa "SpoKREWnieni służbą", która tradycyjnie odbędzie się w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - poinformował w komunikacie resort obrony.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej krwiodawstwo krew społeczeństwo

Wyjątkowa akcja młodych patriotów. "Biegniemy oddać krew"

Organizatorzy Biegu Tropem Wilczym rozpoczęli zbiórkę krwi w związku z nadchodzącym Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. - To nowoczesny patriotyzm, a służba zdrowia aktualnie bardzo potrzebuje krwi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Barbara Konarska z Fundacji Wolność i Demokracja. Żeby pomóc, wystarczy zgłosić się do 1 marca do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z hasłem "Tropem Wilczym".
Zobacz więcej na temat:  krwiodawstwo Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych krew

Ozdrowieńcy mogą ratować chorych na koronawirusa. "Dar serca"

Osocze osób, które pokonały COVID-19 jest w stanie uratować zdrowie i życie osób chorych na koronawirusa. - Ten lek jest w naszych żyłach, a w naszych sercach i w naszej empatii jest oczywiście na pewno chęć pomocy innym. To trzeba połączyć - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie koronawirus COVID-19 medycyna wirus infografika krew osocze