Polskie Radio
Section05
PCK

Katastrofalne powodzie i ulewy na Słowenii. Do kraju wyruszył transport PCK

Oznakowany transport Polskiego Czerwonego Krzyża z pomocą humanitarną wyruszy w niedzielę z Lublina do Słowenii. W ostatnim czasie ten kraj zmaga się z powodziami i lawinami błotnymi. W wyniku podtopień zginęły co najmniej trzy osoby, a kilkaset zostało rannych. Sześć słoweńskich rzek osiągnęło rekordowo wysoki poziom. Zalane może być nawet 30 procent powierzchni kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polski Czerwony Krzyż PCK polska pomoc Słowenia Lublin

"Krwi nie da się wyprodukować". Walentynkowa Akcja Krwiodawstwa w Polskim Radiu

Polskie Radio włącza się w akcję oddawania krwi i zachęca wszystkich do dzielenia się tym cennym darem. - W walentynki, czyli w święto miłości, warto obdarować bliskich czymś szczególnym i wyjątkowym. Niech to będzie ten jedyny i niepowtarzalny lek - krew, której nie da się wyprodukować w laboratorium - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Wolny, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Dar Serca".
Zobacz więcej na temat:  krwiodawstwo pomoc społeczna PCK Walentynki Polskie Radio

Inspektorat Transportu Drogowego wspiera pomoc humanitarną dla Ukrainy. Zbiera dary, upraszcza procedury

Główny Inspektorat Transportu Drogowego włączył się do pomocy humanitarnej dla Ukrainy i uchodźców docierających do Polski. We współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem inspektorzy prowadzą zbiórki darów. Wprowadzono również uproszczone procedury dla transportów pomocy humanitarnej organizowanej przez Ambasadę Ukrainy w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ukraina wojna 2022 pomoc PCK transport