Polskie Radio
Section05
kryzys migracyjny

Ekspert: Polska jest ważna dla USA ze względu na geopolitykę

- Polska jest krajem ważnym dla Stanów Zjednoczonych. Ważniejszym niż była 10 lat temu, albo nawet przed inwazją Rosji na Krym, ze względu na położenie geograficzne - powiedział Michał Baranowski, dyrektor warszawskiego biura German Marshall Fund of the United States, na antenie Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  NATO USA POLSKA Stany Zjednoczone Grzegorz Ślubowski Marek Wałkuski bezpieczeństwo Michał Baranowski kryzys migracyjny imigranci w Europie Unia Europejska Więcej świata

Ambasadorowie UE potwierdzili wysłuchanie Polski 18 września

Unijni ambasadorowie oficjalnie zatwierdzili plan spotkania ministrów do spraw europejskich 18 września, a na nim drugie wysłuchanie Polski. Potwierdziły się doniesienia brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej z końca lipca. To wysłuchanie będzie miało taki sam przebieg jak pierwsze, czerwcowe. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Komisja Europejska reforma sądownictwa migracja Europa kryzys migracyjny

W piątek spotkanie 12 krajów UE ws. migracji. Bez Polski?

KE poinformowała, że w piątek w Brukseli odbędzie się spotkanie przedstawicieli krajów UE, na którym ma być omawiany problem migracji, w tym kwestia wysadzania na ląd osób uratowanych na Morzu Śródziemnym. Ma w nim wziąć udział 12 państw członkowskich. Z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł dyplomatycznych wynika, że Polska najprawdopodobniej nie będzie brała udziału, tak jak to było w czerwcu, gdy miniszczyt migracyjny zwołał szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Komisja Europejska reforma sądownictwa migracja Europa kryzys migracyjny