Polskie Radio
Section05
Leonard Bernstein

"Maestro". Film o Leonardzie Bernsteinie w cieniu nosa Bradleya Coopera

- Dla mnie "Maestro" ma momenty; momenty, które nagle stają się bliskie Bernsteinowi, tak jak go pamiętamy, tak jak go pokazuje wspaniały dokument Douglasa Tirola z 2021 roku. Reszta filmu sprawia natomiast wrażenie imitacji, tak jak ten słynny sztuczny nos na twarzy Bradleya Coopera - mówiła w audycji "O wszystkim z kulturą" Adriana Prodeus.
Zobacz więcej na temat:  Leonard Bernstein bradley cooper Piotr Gociek Adriana Prodeus kino netflix Carey Mulligan KULTURA FILM Dwójka Oscary 2024

Wiesław Ochman: koncentruję się na tym, co mam zrobić, a nie na tym, co było

- Nie zastanawiam się nad czasem, on sobie po prostu płynie. Zdaję sobie sprawę z zasad fizyki i na to nie mam wpływu. Wobec tego raczej koncentruję się na tym, co mam zrobić, niż na tym, co było i minęło - mówił w sylwestrowym wydaniu "Cafe Muza" wybitny tenor Wiesław Ochman.
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Ochman śpiew opera Andrzej Sułek malarstwo Dwójka sylwester KULTURA MUZYKA Leonard Bernstein

"Maestro". Czy film Bradleya Coopera o Leonardzie Bernsteinie będzie sukcesem wartym Oscara?

"Maestro" to najnowsze dzieło w reżyserskim dorobku Bradleya Coopera. Aktor zagrał w nim główną rolę, był też jego producentem i scenarzystą. Bohaterem filmu jest Leonard Bernstein, wybitny amerykański dyrygent, pianista, kompozytor i pedagog. Czy tytuł powtórzy sukces, jakim kilka lat temu były "Narodziny gwiazdy"?
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM premiera Leonard Bernstein bradley cooper Ryszard Jaźwiński Trójka Oscary 2024

Vasily Petrenko: zadanie dyrygenta to pomoc muzykom w grze

- Bardzo się cieszę na nadchodzące lata, Londyn to jeden z najważniejszych ośrodków wykonywania muzyki klasycznej. Czuję się wyróżniony szansą na znalezienie swojego miejsca w tak różnorodnym środowisku muzycznym. Ta orkiestra to wyjątkowy zespół, na co dzień ewoluuje, wciąż podnosi swój poziom - mówił w Dwójce Vasily Petrenko, rosyjski dyrygent, od sierpnia 2021 roku dyrektor artystyczny Royal Philharmonic Orchestra w Londynie.
Zobacz więcej na temat:  Klaudia Baranowska Leonard Bernstein bbc proms orkiestra koncert Dwójka MUZYKA