Polskie Radio
Section05
ministerstwo sportu

Premier: chcemy, żeby młodzi ludzie uprawiali sport

- Chcemy tworzyć warunki do rozwoju dla młodych ludzi; sport uczy charakteru, dyscypliny, wytrwałości, tego bardzo często potrzebujemy w życiu dorosłym - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tychach, mówiąc o planie "Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowe".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki Tychy regiony Witold Bańka dzieci młodzież ministerstwo sportu

Drugie urodziny Team100. Worek medali beneficjentów programu

69 złotych, 83 srebrne i 122 brązowe – łącznie 274 medale zdobyli do tej pory beneficjenci Team100. W tym roku obchodzimy drugą rocznicę powstania programu zainicjowanego przez ministra sportu i turystyki Witolda Bańkę, finansowanego przez Polską Fundację Narodową i realizowanego we współpracy z Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym. 4 lipca w Centrum Olimpijskim odbyło się podsumowanie 2 lat funkcjonowania projektu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Witold Bańka ministerstwo sportu

Witold Bańka skomentował wyborczy sukces. "Mam dużo energii"

Witold Bańka mówi o sukcesie "nie tylko osobistym", ale też całej Polski. Minister Sportu i Turystyki skomentował dziś w Warszawie swoje powołanie na szefa Światowej Agencji Antydopingowej. Jego zdaniem, kluczowe było między innymi zaangażowanie jego zespołu i Ministerstwa Spraw Zagranicznych, bo kampania - jak mówił minister - była "niezwykle trudna".
Zobacz więcej na temat:  SPORT Witold Bańka ministerstwo sportu

Witold Bańka: wszystkie kraje zaakceptowały moją kandydaturę

- To jest bardzo silny mandat, bo jest to oficjalne poparcie bardzo mocnego organu, jakim jest Rada Europy - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Witold Bańka. Komitet Ministrów Rady Europy w Strasburgu potwierdził wczoraj jednogłośnie wybór ministra sportu i turystyki Witolda Bańki jako kandydata Europy na szefa Światowej Agencji Antydopingowej. Termin zgłaszania takich kandydatur upływa 8 marca, a 14 maja przedstawiciele kontynentów zbiorą się by wyłonić swojego wspólnego kandydata na szefa WADA.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Witold Bańka ministerstwo sportu doping sport na antenie