Polskie Radio
Section05
Anna Czerwińska

Prezydenci Polski i Łotwy za ustanowieniem specjalnego trybunału do osądzenia sprawców zbrodni na Ukrainie

- Przyłączam się do inicjatywy prezydenta Łotwy, by ustanowić specjalny trybunał karny do osądzenia sprawców zbrodni na Ukrainie. Odpowiedzialność karna jest konieczna do wyegzekwowania - powiedział Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji prasowej z Egilsem Levitsem.
Zobacz więcej na temat:  Łotwa Czechy Andrzej Duda Polacy za granicą Polonia w USA Kanada Breakout Anna Czerwińska

Anna Czerwińska z Krystyną Palmowską stworzyła "duet eksportowy". Po Broad Peak zaszyła się w puszczy

Górom poświęciła całe życie, szczera i bezkompromisowa. Mówiła to, co myślała, co w środowisku ludzi gór nie jest popularne - 31 stycznia 2023 roku zmarła Anna Czerwińska, wybitna polska himalaistka, zdobywczyni sześciu ośmiotysięczników. "GórFankę" pożegnali przyjaciele. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT wspinaczka odeszli 2023 Anna Czerwińska alpinizm góry inne dyscypliny

Warsaw Summit. Czerwińska odpiera ataki opozycji: czynią zarzuty z czegoś, co nie ma miejsca

- Oni chcą zagłuszyć silny, coraz bardziej donośny głos europejskich konserwatystów - tak rzecznik PiS Anita Czerwińska skomentowała zarzuty opozycji dot. Warsaw Summit. Zaznaczyła jednocześnie, że Donald Tusk jest ostatnią osobą, która mogłaby wytykać innym prorosyjskość.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Anna Czerwińska konserwatyzm Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Marine Le Pen Viktor Orban

Urubko opuszcza wyprawę na K2. To może skonsolidować zespół?

We wtorek rano Denis Urubko opuści bazę pod K2. Po nieudanej próbie samotnego ataku na szczyt, himalaista zrezygnował z udziału w narodowej wyprawie. W sobotę rosyjski himalaista z polskim obywatelstwem bez wiedzy uczestników i kierownika narodowej wyprawy na ostatni niezdobyty zimą ośmiotysięcznik, samotnie ruszył z bazy w stronę szczytu. Przerwał jednak atak i wrócił do bazy. O decyzji Urubki i dalszych szansach polskiej wyprawy na K2 na zdobycie szczytu mówiła w Polskim Radiu 24 himalaistka Anna Czerwińska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Himalaje Denis Urubko Anna Czerwińska

"PiS obiecał Polakom wyjaśnienie sprawy smoleńskiej"

We wtorek prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał nowych członków Rady Ministrów, m.in. nowych szefów: MON, MSWiA, ochrony środowiska i zdrowia. Stanowisko stracił m.in. Antoni Macierewicz. O zakończonej rekonstrukcji rządu mówili w audycji Gorący Temat Tomasz Sakiewicz (red. nacz. „Gazety Polskiej Codziennie) i Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Institute).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Mateusz Morawiecki rekonstrukcja rządu Tomasz Sakiewicz Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej katastrofa w Smoleńsku Prawo i Sprawiedliwość Anna Czerwińska