Polskie Radio
Section05
narkotyki

Argentyńscy biskupi przeciwni legalizacji marihuany. Zarzucają władzom lekceważenie realnych problemów

Władze Argentyny od początku sierpnia otwarcie mówią o możliwości legalizacji marihuany do celów pozamedycznych. Zapowiedzi rządzących spotkały się z krytyką ze strony argentyńskich biskupów, którzy zarzucają władzy działanie na szkodę społeczeństwa, zmagającego się z powszechnym ubóstwem i bezrobociem wśród młodych. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT narkotyki marihuana Ameryka Argentyna Kościół katolicki

Dilerzy narkotykowi w rękach straży granicznej. Jeden próbował schować się pod podłogą

Warmińsko-mazurska straż graniczna w czasie rutynowych działań związanych ze zwalczaniem przemytu narkotyków zatrzymała mężczyznę, który przewoził narkotyki o czarnorynkowej wartości 30 tys. zł. W innym działaniu ujawnili miejsce produkowania używek, w którym było m.in. blisko 4 kg amfetaminy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA warmińsko-mazurskie regiony narkotyki straż graniczna służby i bezpieczeństwo

Międzynarodowa współpraca CBŚP w walce z przestępczością narkotykową. Blisko 1000 zatrzymanych, ogromne straty narkobiznesu

964 osoby zatrzymano, zlikwidowano 17 laboratoriów narkotyków syntetycznych, wyeliminowano z rynku 19 ton używek i 1,1 tys. litrów narkotyków, wartych ponad miliard złotych - tak Centralne Biuro Śledcze Policji podsumowało trzy lata pracy w ramach grupy międzynarodowej EMPAC NPS, której polscy funkcjonariusze obecnie przewodniczą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo CBŚP przestępczość narkotyki

Jest akt oskarżenia przeciw Magdalenie K. To ona miała kierować gangiem kiboli Cracovii

Do Sądu Okręgowego w Krakowie trafił akt oskarżenia przeciwko Magdalenie K., jej partnerowi Mariuszowi Z. oraz 10 członkom gangu kiboli Cracovii, którym kobieta miała kierować. Oskarżona ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości na Słowacji, skąd została sprowadzona w listopadzie ub.r. na podstawie europejskiego nakazu aresztowania.
Zobacz więcej na temat:  akt oskarżenia policja Interpol narkotyki POLSKA

Dzień Przeciw Handlowi Ludźmi. Pomocy dla siebie lub innych można szukać w specjalnym centrum

Blisko 160 osób z 21 krajów w pierwszym półroczu tego roku objęło opieką Krajowe Centrum Informacyjno-Konsultacyjne dla Ofiar Handlu Ludźmi. W Światowym Dniu Przeciwko Handlowi Ludźmi KCIK podsumował swoją działalność w pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku. Jak mówiła Irena Dawid-Olczyk z Krajowego Centrum Informacyjno-Konsultacyjnego, do organizacji zgłaszają się osoby, które najczęściej są obcokrajowcami i potrzebują pomocy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja narkotyki FBI CBŚP handel ludźmi przestępczość