Polskie Radio
Section05
regiony

"Straty historyczne są ogromne". Służby konserwatorskie o pożarze w Nowej Białej

Nowa Biała na Spiszu, w której w sobotę wieczorem pożar objął ponad 40 budynków, to wieś o unikatowej zabudowie. - Straty są ogromne. Z oględzin, które przeprowadziliśmy, wynika, że niemal całkowicie zniszczonych zostało pięć zabytkowych budynków mieszkalnych i 23 gospodarcze o walorach historycznych - mówił Paweł Dziuban, kierownik delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Nowym Targu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony małopolskie straż pożarna służby i bezpieczeństwo pożar zabytki

Policja nas podgląda!

Dziś pobujajmy nieco w obłokach i przyjrzyjmy się bezzałogowym statkom powietrznym. Popularny swego czasu gadżet, który jeszcze niedawno był niezbędnikiem każdego szanującego się youtubera dziś pomaga służbom mundurowym i gwarantuje bezpieczeństwo na drogach. Czy jednak wykorzystanie dronów do walki z drogowymi wariatami to dobry pomysł? 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy dron drony służby i bezpieczeństwo policja policja polska bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze regiony POLSKA społeczeństwo prawo

Gigantyczny pożar w Małopolskiem. Kilkuset strażaków walczyło z ogniem w Nowej Białej

Strażakom gaszącym pożar zabudowań w Nowej Białej koło Nowego Targu udało się opanować ogień na tyle, by nie rozprzestrzeniał się na pozostałe budynki. Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej brygadier Krzysztof Batorski powiedział IAR, że z ogniem walczyło ponad 80 zastępów, w sumie to  ponad 300 strażaków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony małopolskie straż pożarna służby i bezpieczeństwo pożar

Wielkopolskie: utonięcie mężczyzny w jeziorze. Akcja ratownicza trwała ponad godzinę

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w Boszkowie w województwie wielkopolskim. Dwóch mężczyzn pływało w jeziorze, ale z wody wyszedł tylko jeden. Na miejscu służby rozpoczęły akcję ratowniczą. Drugiego z mężczyzn odnaleziono po ok. godzinie. Mimo reanimacji, nie udało się go uratować.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony wielkopolskie wypadek śmierć bezpieczeństwo nad wodą