Polskie Radio
Section05
rozrywka dzieci

"Ferie z gwiazdami". W Polskim Radiu Dzieciom Katarzyna Łaska

Trwa drugi tydzień akcji "Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom". To propozycja na czas wolny od zajęć szkolnych. Jak gwiazdy spędzają ferie? Jak je wspominają? Co jest ich zawodową inspiracją? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała dziś Katarzyna Łaska, aktorka dubbingowa i musicalowa, wokalistka, głos znany z "Krainy lodu". Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe czas wolny Katarzyna Łaska Kasia Łaska

Ferie z czasów dzieciństwa Natalii Sisik. Zapraszamy na "Ferie z Gwiazdami w PR Dzieciom"

"Ferie z gwiazdami" to propozycja Polskiego Radia Dzieciom na czas wolny od zajęć szkolnych. Jak gwiazdy spędzają ferie? Jak je wspominają? Co jest ich zawodową inspiracją? Na te i wiele innych pytań odpowiadają Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Katarzyna Łaska oraz Natalia Sisik, z którą spotkanie już dziś! Rozmowy z ulubieńcami najmłodszych słuchaczy można usłyszeć na antenie stacji oraz oglądać video wywiady w mediach społecznościowych. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe czas wolny radio dla dzieci piosenki dla dzieci

"Ferie z Gwiazdami". Ida Nowakowska w Polskim Radiu Dzieciom

Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Kuba Szmajkowski, Katarzyna Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomasz Gregorczyk i Lena Pachuc to osoby, które można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Dzieciom w ramach akcji "Ferie z Gwiazdami". Wywiady dostępne są także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Dziś zapraszamy na zabawę z Idą Nowakowską - tancerką, choreografką i dziennikarką. Jakie ma zainteresowania i jak spędza z dzieckiem tegoroczne ferie? Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe Ida Nowakowska radio dla dzieci

Olek Klembalski w Polskim Radiu Dzieciom. "Ferie z Gwiazdami"

Od wczoraj przez najbliższe 2 tygodnie ulubieńcy słuchaczy PR Dzieciom: Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska czy Katarzyna Łaska umilają najmłodszym czas w okresie ferii zimowych. Opowiadają o swoich pomysłach na ten czas, o swoich życiowych inspiracjach, prezentują ulubione książki i przybliżają swoją twórczość. Dziś zapraszamy na spotkania z Olkiem Klembalskim - finalistą "The Voice Kids".
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe radio dla dzieci radio dla rodziców czas wolny

Nela Mała Reporterka w Polskim Radiu Dzieciom. "Ferie z Gwiazdami"

Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Kuba Szmajkowski, Katarzyna Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomasz Gregorczyk i Lena Pachuc to osoby, które można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Dzieciom w ramach akcji "Ferie z Gwiazdami". Wywiady dostępne są także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Zabawę zaczęliśmy z Nelą Małą Reporterką. Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe radio dla dzieci czas wolny Strefa Rodzica

Rekordowa liczba prac na konkurs "Kolorowy piórnik" w PR Dzieciom

Zakończył się konkurs plastyczny "Kolorowy Piórnik" Polskiego Radia Dzieciom, który adresowany był do dzieci od 2. do 13. roku życia. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej techniką dowolną i w dowolnej formie, ale jednym kolorem. Laureaci ogłoszeni zostali w piątek 17 września w audycji "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom". Na konkurs nadeszło blisko 500 prac!
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio bez reklam

Kim był Aleksander Wielki? Audycja dla dzieci

W 356 roku przed naszą erą urodził się jeden z największych przywódców w historii całego świata. Co ciekawe, przed narodzinami jego ojciec śnił, że żona wyda na świat lwa z sygnetem. Kobieta natomiast miała sen, że w jej brzuch trafił piorun, co miało być znakiem od Zeusa. Z racji tego, że miało to miejsce w starożytnej Grecji, przyszła mama uznała, że ojcem jej syna będzie największy bóg na Olimpie. Mowa o Aleksandrze Wielkim, królu Macedonii, o którym w Podwieczorku z Filipem i Leopoldem opowiedział Łukasz Przybyłek z Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem

Jeśli chce się mieć własnego konia... [POSŁUCHAJ]

Czasami zamiłowanie do danego zwierzęcia jest tak duże, że naszym największym marzeniem jest posiadanie jednego. Swoim własnym koniem może cieszyć się już Zosia, o którym opowiedziała Myszce Feli Reporterce. Kiedy kupuje się konia, często jego imię jest już wybrane przez poprzedniego właściciela. Co więcej zaczyna się ono na pierwszą literę imienia żeńskich przodków od strony mamy, których znaleźć można na specjalnej aplikacji.
Zobacz więcej na temat:  Myszka Fela radio dla dzieci DAB+ konie

Tak świętowaliśmy Dzień Ojca!

Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do wspólnego świętowania Dnia Ojca! Najmłodsi słuchacze mogli dzwonić na skrzynkę głosową i składać tatusiom życzenia, które 23 czerwca zostały wyemitowane na antenie stacji. Dziennikarze przygotowali także wyjątkową akcję "Laurka dla Taty" oraz audycje nawiązujące do obchodzonego święta.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU radio dla dzieci radio dla rodziców DAB+ ojcostwo Aleksandra Jasińska rodzice