Polskie Radio
Section05
Rząd RP

Wakacje kredytowe 2024. W wtorek rząd zajmie się projektem ustawy

Rada Ministrów na zpalanowanym we wtorek posiedzeniu zajmie się między innymi projektem zakładającym przedłużenie wakacji kredytowych na 2024 rok. Rząd zdecyduje także ostatecznie o utworzeniu Ministerstwa Przemysłu z siedzibą w Katowicach. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rząd RP rząd banki społeczeństwo finanse kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy stopy procentowe stopy rynkowe inflacja ceny mieszkań rata kredytu przemysł

Waldemar Buda: nowy rząd chce radykalnie zwiększyć deficyt budżetowy w przyszłym roku

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Buda zarzucił rządowi, że chce radykalnie zwiększyć przyszłoroczny deficyt budżetowy Polski. Gość Programu 3 Polskiego Radia przypomniał, że poprzedni rząd zaplanował deficyt na poziomie 164 miliardów złotych, a obecny planuje go zwiększyć do ponad dwustu miliardów złotych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budżet Polski Rząd RP finanse publiczne deficyt budżetowy Waldemar Buda polityka

Tusk już w kampanii wyborczej zapowiadał rewolucję w TVP. "Bardzo dużo czasu poświęci rządom PiS"

Nie spada temperatura dyskusji o mediach publicznych, w których przeprowadzenie rewolucji deklarują politycy Koalicji Obywatelskiej. Jak przypomniał portal tvp.info, Donald Tusk już w trakcie kampanii wyborczej bez ogródek mówił o swoich planach wobec Telewizji Polskiej po tym, jak jego formacja polityczna przejmie władzę. M.in. o tym, że odtąd TVP w dużej mierze ma się skupić na... rozliczaniu rządów PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne telewizja publiczna TVP Polskie Radio media dziennikarstwo Donald Tusk Platforma Obywatelska PO koalicja obywatelska Rząd RP TVPinfo polityka kampania wyborcza Prawo i Sprawiedliwość PiS Platforma Obywatelska

Prezydent Andrzej Duda powołał rząd premiera Donalda Tuska

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezes Rady Ministrów, wicepremierzy oraz ministrowie złożyli wobec prezydenta przysięgę. Nowi członkowie Rady Ministrów odebrali z rąk prezydenta akty powołania. - Z radością przyjąłem gotowość do pełnej współpracy ze strony prezydenta. Każdy, bez wyjątku, kto chce działać zgodnie ze słowami złożonej dzisiaj przysięgi, będzie naszym sojusznikiem - powiedział premier Donald Tusk.
Zobacz więcej na temat:  Rząd RP Donald Tusk Andrzej Duda Nobel IPN Ukraina stan wojenny Polonia

5 mld euro z KPO. Błaszczak: coś, co było oczywiste, rząd próbuje przekształcić w swój sukces

Szefowa Komisji Europejskiej zapewniła premiera Donalda Tuska, że Polska otrzyma 5 mld euro z KPO. Bruksela dotychczas blokowała przekazanie Polsce środków. - Rządzący próbują przekształcić coś, co było oczywiste, w swój sukces; te 5 mld euro już zostało przyznane Polsce: to rekompensata za zrezygnowanie z rosyjskich źródeł energii - powiedział szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Komisja Europejska Unia Europejska Rząd RP

"Próbują zmienić europejską cywilizację". Błaszczak o "skrajnie lewicowej" rządowej koalicji

Szef klubu PiS skomentował w piątek decyzje minister edukacji Barbary Nowackiej dotyczące m.in. zmian w kuratoriach. - To jest koalicja skrajnie lewicowa. Mamy do czynienia z ludźmi, którzy próbują zmienić cywilizację europejską, godząc w jej chrześcijańskie fundamenty - powiedział Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Rząd RP koalicja PiS Barbara Nowak lewica

PR24 Kukucki (Lewica): politycy powinni trzymać się z daleka od mediów publicznych

Krzysztof Kukucki (senator Lewicy) w audycji "Poranek Polskiego Radia 24" odniósł się w piątek m.in. do zapowiadanej przez rząd likwidacji mediów publicznych. Podkreślił, że zarówno TVP, jak i Polskie Radio, powinny reprezentować cały wachlarz politycznych poglądów. Polityk Lewicy podzielił się też ze słuchaczami informacjami, jak Włocławek rozwiązał problem budowy mieszkań dla osób, których nie stać na ich zakup. 
Zobacz więcej na temat:  lewica Rząd RP polityka Sejm koalicja Donald Tusk