Polskie Radio
Section05
samoloty

Wiceszef MON potwierdza: kupujemy samoloty F-35, kontynuujemy decyzję poprzedniego rządu

- Samoloty F-35, najnowocześniejsze obecnie na rynku, są potrzebne polskiej armii, kupujemy je. Ta decyzja zapadła za poprzedniego rządu, kontynuujemy ją - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Zalewski, wiceminister obrony. Polityk potwierdził tym samym wcześniejsze doniesienia Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Zalewski polityka Ministerstwo Obrony Narodowej USA samoloty F-35 Trójka

NASZ NEWS USA chcą zaproponować Polsce kolejne F-35. Informacje Polskiego Radia

Amerykanie chcą zaproponować Polsce kolejne egzemplarze samolotów piątej generacji F-35. Do Polski w tej sprawie przylatuje prezes amerykańskiego giganta zbrojeniowego, koncernu Lockheed Martin. Z ustaleń Polskiego Radia wynika, że Jim Taiclet ma zaplanowane rozmowy jutro i w środę m.in. z szefem resortu obrony Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz z prezydentem Andrzejem Dudą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko umowa samoloty F-35 samolot służby i bezpieczeństwo

"Wkraczamy w nową erę". Rząd Czech zatwierdził zakup amerykańskich myśliwców F-35A

Czechy zawarły ze Stanami Zjednoczonymi porozumienie w sprawie zakupu myśliwców F-35. Podpisali je w poniedziałek w Pradze czeska minister obrony i ambasador USA. O zamówieniu amerykańskich samolotów wielozadaniowych piątej generacji rząd Petra Fiali zdecydował we wrześniu ubiegłego roku. O szczegółach Wojciech Stobba, korespondent Polskiego Radia w Pradze. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Czechy USA samoloty F-35 umowa Praga Wojciech Stobba

NASZ NEWS Odszkodowanie za opóźniony lot. Kiedy przysługuje? Znamy stanowisko TSUE

Prawo do odszkodowania za opóźniony lot nie przysługuje w przypadku rezygnacji z niego bądź zakupu biletu na inne, szybsze połączenie. Tak orzekł unijny Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu, odpowiadając na pytania niemieckiego trybunału. O szczegółach korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Beata Płomecka Trybunał Sprawiedliwości UE samoloty samolot lotnictwo społeczeństwo prawo odszkodowanie Niemcy Luksemburg Unia Europejska GOSPODARKA

Największy samolot transportowy świata na łódzkim lotnisku. Co było na pokładzie giganta?

AN-124 Rusłan to największy samolot transportowy na świecie. Maszyna odleciała dziś rano z Portu Lotniczego im. Reymonta w Łodzi - przekazała nam rzeczniczka prasowa lotniska Wioletta Gnacikowska. Nie ujawniła jednak, co przywiózł bądź zabrał na pokład samolot. Według TVP 3 Łódź, Rusłan mógł transportować 3 helikoptery Mi-17.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łódź samolot samoloty