Polskie Radio
Section05
śląskie

Tragiczny wypadek pod Gliwicami. Zarzuty dla 67-letniego kierowcy

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach postawiła zarzuty w związku z wypadkiem busa i autobusu na Śląsku, kierowcy, przez którego kierujący busem stracił panowanie nad kierownicą. 67-latek z Cieszyna usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci dziewięciu osób i obrażeń u kolejnych siedmiu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze kierowcy wypadek Gliwice

Śląskie: tragiczny wypadek pod Gliwicami. Nie żyje dziewięć osób

W sobotę wieczorem na drodze krajowej nr 88 w Kleszczowie pod Gliwicami doszło do tragicznego wypadku. W zderzeniu busa i autokaru zginęło 9 osób - wszyscy pasażerowie samochodu osobowego. - Bus przewrócił się na jezdnię i sunąc na boku znalazł się na przeciwległym pasie ruchu, wtedy przód autokaru uderzył w dach busa - relacjonował rzecznik gliwickiej policji podinspektor Marek Słomski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie bezpieczeństwo na drodze służby i bezpieczeństwo

Mateusz Morawiecki: nie ma silnej Polski bez silnego Śląska

- O takim państwie marzyli powstańcy śląscy, o takim państwie marzyli obrońcy Warszawy, obrońcy Polski przed nawałą bolszewicką w 1920 roku. Wspominając ich wszystkich, z wdzięcznością wybudujmy im pomnik o jakim marzyli - pomnik wielki, trwały, trwalszy od spiżu - pomnik wielkiej Polski z silnym, wspaniałym Śląskiem - powiedział szef rządu podczas uroczystości setnej rocznicy wybuchu II powstania śląskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Śląsk Mateusz Morawiecki Górny Śląsk Wojciech Korfanty śląskie