Polskie Radio
Section05
ruda śląska

Jechał ponad 220 km/h na autostradzie. Wniosek o ukaranie kierowcy trafił do sądu

Jazda z prędkością ponad 220 kilometrów na godzinę, wyprzedzanie bez użycia kierunkowskazów i korzystanie z auta mimo pękniętej przedniej szyby - takich przewinień dopuścił się kierowca porsche zatrzymany przez policję na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej. Do sądu trafił wniosek o ukaranie mężczyzny – poinformowała w środę komenda wojewódzka w Katowicach.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców wypadek autostrady autostrada a4 policja Drogówka mandat bezpieczeństwo na drodze ruda śląska

"Przesuwamy środki finansowe w stronę samorządów". Premier Morawiecki o wsparciu dla Rudy Śląskiej

Nasz rząd deklaruje kolejne inwestycje w kolejnych latach w trasę N-S, która ma otworzyć miasto na tereny inwestycyjne - podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Rudzie Śląskiej. Poinformował też, że środki na wydatki bieżące w tym mieście wzrastają o ok. 50 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura samorząd inwestycje ruda śląska Mateusz Morawiecki

CBŚP zlikwidowało laboratorium narkotyków. Zatrzymano dwóch "chemików"

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało w Rudzie Śląskiej laboratorium narkotyków. W ręce policji wpadły ponad trzy litry mefedronu, broń palna i specjalistyczny sprzęt do produkcji narkotyków syntetycznych. Zatrzymano dwóch podejrzanych mieszkańców Mikołowa.
Zobacz więcej na temat:  CBŚP policja ruda śląska regiony służby i bezpieczeństwo narkotyki przestępczość areszt POLSKA Śląsk śląskie

CBA w rudzkim Urzędzie Miasta. Kontrolerzy sprawdzą czy doszło do "nieuzasadnionych wydatków"

Kontrolerzy Centralnego Biura Antykorupcyjnego sprawdzają, czy nabycie przez samorząd Rudy Śląskiej nieruchomości przeznaczonych na drogi wewnętrzne w tym mieście było uzasadnione i gospodarne. Rozpoczęta 13 października br. kontrola w tej sprawie ma zakończyć się w styczniu przyszłego roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony służby i bezpieczeństwo samorząd śląskie ruda śląska CBA

Śmierć noworodka w Rudzie Śląskiej. Resort sprawiedliwości sprawdza działania kuratorów wobec rodziny dziecka

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik poinformował, że sprawdzane są działania różnych instytucji wobec rodziny z Rudy Śląskiej. Rodzice zostali zatrzymani po tym, jak do szpitala trafiło ich miesięczne dziecko, które - zdaniem lekarzy - miało obrażenia mogące wskazywać na maltretowanie. Chłopiec, mimo reanimacji, zmarł.
Zobacz więcej na temat:  ruda śląska Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości regiony śląskie niemowlę POLSKA

Kontrola po śmierci niemowlaka z Rudy Śląskiej. Policja: były sygnały, że rodzice się znęcali

Trwa postępowanie w sprawie śmierci niemowlęcia, które zmarło wczoraj w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Rodzice chłopczyka są w policyjnym areszcie. Policja informuje, że już wcześniej były sygnały, iż rodzice znęcali się nad dziećmi. Kontrolę w tej sprawie zlecił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie ruda śląska policja niemowlę