Polskie Radio
Section05
Szczecin

Byli zomowcy trafią do więzienia za brutalne pobicie w stanie wojennym? Do sądu w Szczecinie wpłynął akt oskarżenia

Akt oskarżenia przeciwko trzem byłym funkcjonariuszom ZOMO, którzy mieli pobić mężczyznę zatrzymanego w związku z manifestacją uliczną przeciwko bezprawiu stanu wojennego, wniósł do sądu prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Szczecinie - przekazał w czwartek Instytut Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szczecin zachodniopomorskie IPN sądownictwo prawo PRL historia Polski represje przestępczość historia PRL prokuratura stan wojenny regiony

"Don Kichot" - z choreografią Anny Hop. Baletowy hit w Operze na Zamku w Szczecinie

- Obok "Jeziora Łabędziego", "Dziadka do orzechów" i wielu innych "Don Kichot" jest jednym z tych sztandarowych, największych, najbardziej rozpoznawalnych baletów. Muzyka tak samo - to są wielkie, baletowe hity - mówiła w Dwójce choreografka Anna Hop. Wkrótce widowisko to będzie można obejrzeć w Operze na Zamku w Szczecinie.
Zobacz więcej na temat:  balet taniec Dwójka Paweł Siwek Szczecin KULTURA

Tomasz Grodzki ma usłyszeć nowe zarzuty oszustwa. Marek Pęk: marszałek Senatu nie oczyścił się z tej sprawy

 - Marszałek Tomasz Grodzki nie oczyścił się z tej sprawy, zamiótł ją pod dywan i ona teraz wybucha z nowym natężeniem; zarzuty, o których się dowiadujemy, są daleko poważniejsze i bardziej bulwersujące niż te pierwotne - powiedział w programie "#Jedziemy" w TVPInfo wicemarszałek Senatu z PiS Marek Pęk.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Marek Pęk POLSKA Senat prokuratura Szczecin sądownictwo

Jarosław Kaczyński: rząd PO-PSL to było wprowadzanie w Polsce niemieckich porządków

- Jeżeli ktoś Polsce dobrze życzy, to jednego nie powinien życzyć: niemieckich porządków, a te niemieckie porządki to są właśnie rządy Donalda Tuska - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w Szczecinie. Jako przykład tych porządków wskazał m.in. likwidację polskich stoczni, dzięki czemu niemieckie stocznie zostały utrzymane. Dodał, że Niemcy wcale temu nie zaprzeczają. - Był okres bez niemieckich porządków - to osiem lat rządów PiS - przypomniał prezes Kaczyński.  
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość PiS Gorzów Wielkopolski polityka POLSKA Szczecin

NASZ NEWS Konwencje PiS: w sobotę w Gorzowie Wielkopolskim i w Szczecinie, a w niedzielę w Gdyni

W sobotę odbędą się konwencje regionalne PiS w Gorzowie Wielkopolskim (godz. 14.00) i w Szczecinie (godz. 16.30), a w niedzielę - w Gdyni. Weźmie w nich udział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość regiony lubuskie zachodniopomorskie pomorskie Gorzów Wielkopolski Szczecin Gdynia