Polskie Radio
Section05
szczepienia - raport

Niepełnosprawni w stopniu umiarkowanym zaszczepią się bez kolejki

- Osoba z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, podobnie jak osoba o znacznym stopniu niepełnosprawności, może przyjechać do Punktu Szczepień Powszechnych i w godzinach pracy takiego punktu zaszczepić się bez kolejki przeciwko koronawirusowi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Barbara Nawrocka, rzecznik Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych niepełnosprawni niepełnosprawność szczepienia szczepienia - raport

"Jedne z najbardziej bezpiecznych". Prof. Pyrć o szczepionkach na COVID-19

Europejska Agencja Leków zdecyduje dziś, czy szczepionki produkowane przez koncern Pfizer/BioNTech można będzie podawać nastolatkom w wieku 12-15 lat. - To będzie na pewno ważna decyzja, ale w tym momencie mamy jeszcze bardzo dużo niewyszczepionych innych grup wiekowych - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Krzysztof Pyrć, specjalista ds. wirusologii i mikrobiologii z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dlaczego szczepienia są tak bardzo ważne?
Zobacz więcej na temat:  koronawirus zdrowie medycyna szczepionka szczepienia - raport szczepienia Joanna Racewicz

COVID-19. Jak szybko po porodzie można się zaszczepić?

W Polsce trwają szczepienia przeciw COVID-19. Wiemy z wcześniejszych odcinków poradnika "Koronawirus - co musisz widzieć", że dotychczas nie stwierdzono, by szczepienie przeciw koronawirusowi miało negatywny wpływ na ciążę, jej rozwój i przebieg. A jak szybko po porodzie można się zaszczepić, jeśli nie zrobiło się tego wcześniej? 
Zobacz więcej na temat:  zdrowie koronawirus COVID-19 Koronawirus w Polsce szczepionka szczepienia - raport ciąża