Polskie Radio
Section05
wydarzenia kulturalne

34. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy

W dniach 12-21 października odbędzie się Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Obok festiwali  w Cannes, Wenecji, czy Berlinie należy do elitarnego grona wydarzeń, akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych. – Wyjątkowość tegorocznej edycji polega na ogromnej liczbie premier – powiedział Stefan Laudyn, dyrektor WMFF.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA wydarzenia kulturalne Warszawski Festiwal Filmowy

Józef Brandt. Związki malarstwa z fotografią

- To druga wystawa w polskim muzealnictwie pokazująca związki malarstwa i fotografii. Pierwszą była ekspozycja twórczości Aleksandra Gierymskiego. Ta, która dotyczy Józefa Brandta jest bardziej rozbudowana, bo dysponowaliśmy większym materiałem fotograficznym, pokazujemy 80 fotografii  - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Masłowska, kustosz Muzeum Narodowego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Muzeum Narodowe w Warszawie malarstwo fotografia Aleksander Gierymski KULTURA wydarzenia kulturalne

Działalność i znaczenie Ruchów Stowarzyszeń Regionalnych

- Regionalne towarzystwa naukowe i kulturalne wyrosły z obrony narodowej tożsamości Polaków, z dążeń do pielęgnowania tradycji i zachowania narodowych wartości kulturalnych – mówiła w audycji "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja” w Polskim Radiu 24 Bożena Konikowska, przewodnicząca Ruchów Stowarzyszeń Regionalnych. O regionalnych aspektach kultury dyskutowali również Małgorzata Czernik, artystka malarz, regionalistka oraz Roman Stachera, artysta malarz i regionalista.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA kultura ludowa wydarzenia kulturalne