Polskie Radio
Section05
zdrowie dziecka

Mleko kokosowe - na słodko, na słono, na zdrowie!

Wyciśnięte z białego miąższu orzecha kokosowego mleko to nie tylko alternatywa dla mleka krowiego, którego wiele osób nie może spożywać. To także wyjątkowy składnik wielu potraw, który nadaje im charakterystyczny smak i aromat. Ale to nie koniec. Poza doznaniami smakowymi, mleko kokosowe dostarcza też wiele cennych wartości odżywczych, które pomagają dbać o zdrowie.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA zdrowie dziecka zdrowie dieta orzechy koktajl kuchnia kuchnia tajska mleko uroda witaminy minerały przepisy kulinarne zdrowie i dieta

Przytulanie wydłuża życie! Ile potrzeba nam uścisków?

Jest miłe, przyjemne i poprawia humor – to wie zapewne każdy. Ale okazuje się, że przytulanie to o wiele bardziej poważna sprawa niż mogłoby się wydawać. Nasze emocje są ściśle powiązane ze stanem zdrowia fizycznego, dlatego uściski oprócz tego, że pozytywnie wpływają na nasz umysł, mają też moc uzdrawiania. Te niezwykłe właściwości potwierdziły badania naukowe.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA zdrowie zdrowie dziecka emocje umysł miłość mózg komunikacja psychoterapia psychika noworodka

Przez kulturę do terapii dzieci z autyzmem

"Oko, ucho, oko, wzrok" - to tytuł spektaklu wieńczącego cykl warsztatów teatralnych dla dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych. Poprzez sztukę uczestnicy poznają świat i redukują napięcia związane z funkcjonowaniem w społeczeństwie, a widz może się dowiedzieć kim naprawdę jest. Gośćmi Polskiego Radia 24 był Maciej Dmochowski (współprowadzący warsztaty) oraz Kinga Walkowiak (prowadząca zajęcia z plastyki).
Zobacz więcej na temat:  autyzm dzieci zdrowie zdrowie dziecka

Choroby serca i naczyń krwionośnych  

Ruszyła kampania „Zdrowe dzieci, zdrowa młodzież, zdrowi dorośli”. W jej ramach prowadzone będą działania edukacyjne i medialne. W kilkunastu miastach w Polsce odbędą się także festyny, podczas których będzie można wykonać badania profilaktyczne. O chorobach serca i naczyń krwionośnych mówił w Rozmowach o zdrowiu prof. Wojciech Drygas (Polskie Towarzystwo Kardiologiczne). Gościem był także jego wnuk, Kajetan Duma.
Zobacz więcej na temat:  choroba kardiologia serce zdrowie zdrowie dziecka