Polskie Radio
Section05

zwróć uwagę

Premiera spóźniona o trzydzieści lat. "Kupiec wenecki" Andrzeja Czajkowskiego

– To ważne wydarzenie w świecie operowym. Chodzi nie tylko o sam spektakl, lecz także o fakt odkrycia Andrzeja Czajkowskiego jako kompozytora opery – mówił w Dwójce Waldemar Dąbrowski, dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. W cyklu "Przed premierą" zapraszamy na reportaż Barbary Schabowskiej z prób do warszawskiego spektaklu opery "Kupiec wenecki" Andrzeja Czajkowskiego.
Zobacz więcej na temat:  muzyka klasyczna opera Warszawa

Reżyserka filmu "Joanna": najważniejsze były dla mnie emocje tytułowej bohaterki

- Nie chciałam zbędnych słów, które byłyby jedynie częścią informacyjną. Gdy widziałam na twarzy Joanny reakcję na to, co mówi jej lekarz, to nie potrzebowałam już tego słyszeć - mówiła w Jedynce Aneta Kopacz, reżyserka filmu dokumentalnego o Joannie Sałydze, autorce znanego bloga "Chustka", u której zdiagnozowano raka.
Zobacz więcej na temat:  FILM Joanna Sławińska KULTURA Oscary 2015 Oscary 2015 na antenach Polskiego Radia rak Oscary 2015 w Jedynce