Komputery gotowe na wszystko

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 19:57
Są w życiu takie chwile, i nie dotyczy to tylko kobiet, kiedy ma się ochotę cisnąć swoim kompem o ścianę. Jak się okazuje - to dobry pomysł. Pod warunkiem, że rzucamy komputerem gotowym na wszystko.
Audio
  • Posłuchaj jak Radomir Wit testuje niezniszczalne komputery

 

W poszukiwaniu najbardziej niezniszczalnego sprzętu Radomir Wit postanowił przetestować komputery mobilne HP i Lenovo.
 - Notebooki HP Folio są przygotowane do pracy w ekstremalnych warunkach - mówi Piotr Pągowski HP Polska. Ale ostrzega: - Jeśli komputer wpadnie nam do wanny to może tego nie przeżyć, ale jeśli zalejemy go herbatą to będzie działać.
Umożliwia to wodoodporna klawiatura, wyposażona w kanaliki odprowadzające wodę na boki. A sztywna obudowa z aluminium będzie nieoceniona, kiedy komputer wysunie się nam z rąk i spadnie na podłogę. Dodatkowe zastosowanie technologii "disc protect" zapewnia bezpieczeństwo naszych danych.
 - Działa to w ten sposób, że kiedy bierzemy komputer do ręki dysk jest parkowany - tłumaczy ekspert z HP Polska. - I dzięki temu nawet kiedy sprzęt nam upadnie, głowica jest odsunięta od dysku i go nie zniszczy.
Thinkpady to propozycja marki Lenovo.  - W nowej seri T430, oprócz zamykanej matrycy jest także klawiatura nowej generacji - wyjaśnia Piotr Loda z Lenovo Polska. - Jest ona wyposażona w mozliwość podświetlania - z zewnątrz, przez diodę zamontowaną w matrycy, albo od spodu.
Komputery Lenovo testowane są przez amerykańską armię. Testy sa wieloetapowe i obejmuja m. in. sprawdzanie jak sprzęt pracuje w temperaturach od -60 do +60 st. C, jak reaguje w przypadku spadania z duzej wysokości i co się dzieje, gdy w matrycę uderza cięzki przedmiot.
Cena komputera gotowego na wszystko: od 2000 do 5000 złotych.

Posłuchaj jak Radomir Wit osobiście sprawdza jakość niezniszczalnych komputerów w "Czwartym Wymiarze ".

Czytaj także

Współpraca przez internet: lepsza organizacja czasu i oszczędności

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 19:00
Sieć bywa pomocna nawet, jeśli chodzi o bardzo złożone projekty naukowe. - Wykorzystanie kalendarzy, opublikowanych w sieci, ułatwia nie tylko organizację pracy, ale także zarządzanie własnym czasem – podkreśla ekspert Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak robić dobre zdjęcia z jadącego samochodu?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 12:00
Ostatnio dużo mówiliśmy o doborze odpowiedniego sprzętu. Czas teraz, by skupić się na samej technice robienia zdjęć. Oto poradnik dla tych, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu i kochają ruch na zdjęciach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od 200 zł do milionów - rzecz o internetowym krezusie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 19:00
Rafał Agnieszczak polskim biznesmenom zagrał na nosie. W wieku 20 lat zainwestował 200 złotych i zarobił miliony zakładając i inwestując w portal internetowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z muzyką na wakacje

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 16:00
W "Czwartym Wymiarze" Radomir Wit opowiada o przenośnych głośnikach - bez kabli, ze świetną mocą i zasięgiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"D" jak domena

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 11:00
Nadchodzą tysiące nowych domen, np. .wow .pizza czy .islam. A to tylko niektóre z tych, których niedługo będzie można używać. Amerykańska Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów życzy sobie ponad 620 tys. zł za prawo do jednego sufiksu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odwiedź podziemne miasto z II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 19:30
Koszary dla 7 tysięcy żołnierzy, łazienki z bieżącą wodą, spiżarnie, magazyny amunicji, elektrownie, a nawet dworzec podziemnej kolei.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejedź się "Piękną Heleną"!

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 10:01
Maksymalna prędkość tej maszyny to 138km/h na szlaku z Leszna do Poznania. 75-letnia lokomotywa pobiła tym samym rekord niejednego współczesnego pociągu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sterowanie gestem

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 19:17
Jak działają i czemu służą bezdotykowe ekrany? O technologii wprost z "Raportu mniejszości" w "Czwartym Wymiarze" opowiedział Sebastian Nejfeld.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie Warszawskie – Pamiętamy!

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 11:15
W 68. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na antenie Czwórki będziemy poruszali tematy związane z wydarzeniami historycznymi z 1 sierpnia 1944 roku i sposobami na ich upamiętnienie.
rozwiń zwiń