Polskie Radio

20. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 18:00
Dźwięki muzyki organowej, śpiewy chorału gregoriańskiego oraz licznie zgromadzona publiczność uświetniły koncert w ramach jubileuszowego 20. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej organizowanego przez Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury.  
Jeden z występów 20. Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem
Jeden z występów 20. Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w ZakopanemFoto: materiały organizatora / Regina Korczak-Watycha

W ostatnią sobotę lipca w Sanktuarium Najświętszej Rodziny odbył się koncert w ramach tegorocznej edycji Festiwalu. Podczas wydarzenia mogliśmy posłuchać Michała Markuszewskiego oraz żeńskiego zespołu  wokalnego Flores Rosarium. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała utworów m.in. Trompet Tune in C - major, antyfony Alma redemptoris Mater, improwizacji organowych czy hymnów zamykających Ave Maris Stella.

Słowo wstępne wygłosił Dyrektor Artystyczny Festiwalu Rafał Monita, Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher, a w imieniu Burmistrza Miasta Zakopane - obecnym Artystom, Gościom i wszystkim osobom związanym z Festiwalem przez ostatnie dwadzieścia lat oraz tym zaangażowanych obecnie w jego realizację - podziękowała Joanna Staszak - Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta. 

Relacja z koncertu w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem w wykonaniu Michała Markuszewskiego - organy oraz żeńskiego zespołu wokalnego Flores Rosarum. Źródło - serwis YouTube.com / oficjalny kanał Zakopiańskiego Centrum Kultury 

mat. pras. / oprac. rk 

Czytaj także

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 12:34
Festiwal odbędzie się  od 7 lipca do 11 sierpnia 2018 roku. Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lato z Radiem" w jedynym takim miejscu - Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 12:00
W sobotę (29.06) oprowadzaliśmy słuchaczy po mieście i po Tatrzańskim Parku Narodowym. Poznalismy też ofertę kulturalną miasta, które jest pierwszym etapem "Lato z Radiem Festiwal 2019".
rozwiń zwiń

Czytaj także

44. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 11:26
Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem to - obok Wieczorów z muzyką Karola Szymanowskiego w Katowicach - jedyny na świecie doroczny festiwal poświęcony twórczości tego kompozytora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

58. Tydzień Kultury Beskidzkiej na żywo!

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 08:00
Taniec, śpiew, opowieść o zwyczajach i archaicznych obrzędach. Co więcej, w kilku miejscach Podbeskidzia! To wszystko czeka nas na Tygodniu Kultury Beskidzkiej!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szturm turystów na Zakopane. Nie ma miejsc na parkingach przy Morskim Oku

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 13:57
W Tatrach i Zakopanem jest bardzo duży ruch turystyczny. Na najpopularniejszych szlakach tworzą się zatory. Na czwartek nie ma już wolnych miejsc na parkingach TPN w rejonie Morskiego Oka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileuszowe "Lato z Radiem" na półmetku! Przed nami wciąż moc atrakcji

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 11:10
Tegoroczne „Lato z Radiem” trwa w najlepsze! Za nami już pięć intensywnych tygodni wypełnionych spotkaniami – na żywo i na antenie – z fanami najlepszej audycji w polskim eterze. Dziennikarze radiowej Jedynki nie zwalniają jednak tempa i już planują kolejne atrakcje dla swoich słuchaczy. Przed nami również następne koncerty największych muzycznych gwiazd, których premierowe występy Polskie Radio wyemituje na antenie Jedynki i online – w formie wideo. A to wszystko z okazji 50-lecia ulubionej audycji kilku pokoleń Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Artyści zakopiańscy 2021" - wystawa w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 10:25
To już czwarta edycja autorskiego projektu wystawienniczego, dzięki któremu można poznać dorobek artystów tworzących współcześnie w szeroko pojętym "zakopiańskim" środowisku. Prezentacja ukazuje całe spektrum dyscyplin, postaw i kierunków.
rozwiń zwiń