Polskie Radio

Polskie Radio rozbłysnęło świąteczną iluminacją

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 17:24
W Mikołajki siedzibę Polskiego Radia rozświetliła świąteczna iluminacja. Fasadę budynku przy ul. Malczewskiego i Alei Niepodległości ozdabia tysiące światełek - wszystko to wykonane w technologii LED, zużywającej mniej prądu, niż tradycyjne oświetlenie. To już tradycja publicznego nadawcy, który na nadchodzący czas Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku planuje specjalną oprawę muzyczną oraz tematyczne audycje, które nawiązywać będą do atmosfery tego wyjątkowego czasu.
Niemal dwieście pięćdziesiąt metrów linii świetlnej, dwadzieścia siedem śnieżynek i dwadzieścia tub świecących  tak wygląda oświetlenie, które od 6 grudnia można podziwiać na budynku Polskiego Radia
Niemal dwieście pięćdziesiąt metrów linii świetlnej, dwadzieścia siedem śnieżynek i dwadzieścia tub świecących – tak wygląda oświetlenie, które od 6 grudnia można podziwiać na budynku Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusinski/PR

Niemal dwieście pięćdziesiąt metrów linii świetlnej, dwadzieścia siedem śnieżynek i dwadzieścia tub świecących – tak wygląda oświetlenie, które od 6 grudnia można podziwiać na budynku Polskiego Radia. Wszystko zostało wykonane w technologii LED, dając zimą duży kontrast iluminacji również w porze dziennej.

Jednak ta ilość oświetlenia nie przekłada się na zużycie energii elektrycznej. Jak zapewnia Michał Rolbiecki - inżynier odpowiedzialny m.in. za montaż - wszystko zostało zaprojektowane zgodnie z obecnymi trendami ochrony środowiska oraz energooszczędności. - Dla zobrazowania, to oświetlenie odpowiada poborowi mocy zaledwie jednego czajnika elektrycznego, którego na co dzień używamy w domach - dodał Michał Rolbiecki.

Zdjęcia iluminacji na budynku siedziby Polskiego Radia ZOBACZYSZ tutaj >>>

ZOBACZ WIDEO ze świąteczną iluminacją:

[YouTube Polskiego Radia]

Polskie Radio Gwiazdka - posłuchaj świątecznych przebojów >>>

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU

Czytaj także

Teatr Polskiego Radia z wyróżnieniem IPN za najlepszą audycję historyczną

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 09:00
W konkursie Instytutu Pamięci Narodowej na najlepszą Audycję Historyczną Roku - wśród wyróżnionych produkcji doceniono audycję "Dobro wraca podwójnie" i jej twórców: Martę Rebzdę i Waldemara Modestowicza z Teatru Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio dla Zagranicy - cykl reportaży o sytuacji na granicy wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 07:15
Polskie Radio dla Zagranicy rozpoczyna cykl reportaży FOCUS ON THE BORDER, dotyczący przyczyn i skutków kryzysu migracyjnego na wschodniej granicy Unii Europejskiej, NATO i Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych 2021. Józef Skrzek najlepszy w kategorii: Muzyka [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 20:30
Wybitny muzyk, kompozytor oraz pionier polskiego rocka progresywnego i elektronicznego Józef Skrzek otrzymał Nagrodę Mediów Publicznych w kategorii: Muzyka. Polskie Radio przyznało także Nagrody Specjalne, które trafiły do Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz, dyrektor radiowej Dwójki oraz do Elżbiety Berus-Tomaszewskiej, dyrektor Archiwum Polskiego Radia. Sprawdź wszystkich tegorocznych laureatów Nagrody Mediów Publicznych! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Choinki Jedynki 2021". Pierwsza dama: niech łączy radość pomagania

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 16:50
Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zachęca słuchaczy Polskiego Radia, by włączyli się do akcji "Choinki Jedynki". Fundusze zbierane będą poprzez licytacje świątecznych obrazków namalowanych przez dzieci oraz dary wspierających akcję dorosłych "Przyjaciół Jedynki" - znanych postaci ze świata kultury, nauki, rozrywki i sportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne święta z Polskim Radiem. Cyfrowe Radio Gwiazdka

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 06:00
Frank Sinatra, Mariah Carey, Michael Buble i wielu innych wykonawców. Cyfrowe Radio Gwiazdka już nadaje! W nim - moc świątecznych przebojów - od klasyki po nowości. Współcześnie, ale i z nutą nostalgii. Nie zabraknie także muzycznych niespodzianek z najodleglejszych zakątków globu i oczywiście najpiękniejszych polskich kolęd. Cyfrowego Radia Gwiazdka posłuchasz w aplikacji mobilnej Polskiego Radia i na stronie moje.polskieradio.pl 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki Splendor 2021. Zobacz laureatów nagród Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 07:40
Lucyna Malec, Jarosław Gajewski, Włodzimierz Press, Marek Mazur - to laureaci Splendorów 2021 - nagród Teatru Polskiego Radia. Od 1988 roku otrzymują je najlepsi aktorzy i twórcy radiowi za wybitne kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce.
rozwiń zwiń