X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Aleksander Kwaśniewski

Są taśmy z Aleksandrem Kwaśniewskim i Leszkiem Millerem

- Donald Tusk wezwał Igora Ostachowicza, by przeanalizować, co Leszek Miller zrobił źle przy aferze Lwa Rywina. Zamknęli się na ileś tam i przynieśli kwit - wypier**lić wszystkich, których nazwiska pojawiają się w aferze hazardowej – mówi Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Leszkiem Millerem z 2013 r., którą ujawnił portal TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Aleksander Kwaśniewski Leszek Miller polityka Donald Tusk

Kulisy Spraw: Historia Petera Vogla

Peter Vogel vel Piotr Filipczyński został skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo starszej kobiety w latach 70. XX wieku. W więzieniu spędził kilka lat. W 1983 roku uciekł z Polski do Szwajcarii, gdzie został aresztowany 15 lat później. Pod koniec lat 90. została wobec niego wszczęta procedura ułaskawieniowa w trybie nadzwyczajnym, w skutek której Vogel został uniewinniony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. O sprawie mówił Gość Polskiego Radia 24, Tomasz Butkiewicz, były dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  Szwajcaria Aleksander Kwaśniewski

Kulisy Spraw: śledztwo ws. "willi Kwaśniewskich"

Katowicka prokuratora analizuje przepływy finansowe na kontach współpracowników oraz znajomych rodziny byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Część zgromadzonych przed laty materiałów CBA w sprawie "willi Kwaśniewskich" teraz uznano na materiały dowodowe. W Polskim Radiu 24 w audycji Kulisy Spraw redaktor Jerzy Jachowicz rozmawiał o "majątku Kwaśniewskich" z Wojciechem Wybranowskim ("Do Rzeczy"). 
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Kwaśniewski Jolanta Kwaśniewska CBA przestępczość Kazimierz Dolny Wojciech Wybranowski Kulisy Spraw Jerzy Jachowicz

Afera Russiagate. Media piszą o byłym prezydencie Polski

Nazwisko Aleksandra Kwaśniewskiego pojawiło się w Stanach Zjednoczonych w kontekście tak zwanego rosyjskiego śledztwa. Amerykańskie media donoszą, że były prezydent Polski mógł być wynagradzany z pieniędzy transferowanych przez byłego szefa sztabu wyborczego Donalda Trumpa, Paula Manaforta, który wcześniej pracował dla promoskiewskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Aleksander Kwaśniewski stanowczo to dementuje.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Aleksander Kwaśniewski Rosja