Polskie Radio
Section05
Chorwacja

Problemy w śledztwie ws. wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Zniszczony został ważny dowód

Problemy w śledztwie dotyczącym wypadku polskiego autobusu w Chorwacji. Według chorwackiego portalu "Jutarnji List", tachograf polskiego autobusu został zniszczony. Portal pisze, że dotarł do technika, który próbował odczytać informacje z tachografu. Urządzenie było na tyle zniszczone, że nie udało się tego zrobić - informuje Informacyjna Agencja Radiowa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Chorwacja wypadek pielgrzymka Europa

MSZ kontaktuje się z rodzinami poszkodowanych w wypadku w Chorwacji. Ciągle trwa ustalanie tożsamości zmarłych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że udało się skontaktować z rodzinami wszystkich osób poszkodowanych w wypadku w Chorwacji, z wyjątkiem jednego pacjenta, którego tożsamość jest wciąż weryfikowana. Jak podał w opublikowanym komunikacie rzecznik MSZ Łukasz Jasina, nadal trwa ustalanie tożsamości osób, które zginęły w katastrofie.
Zobacz więcej na temat:  wypadek autobus pielgrzymka MSZ pomoc Chorwacja POLSKA społeczeństwo

"Najtragiczniejszy scenariusz wypadku, do jakiego mogło dojść". Paweł Frątczak o katastrofie w Chorwacji

- Był to chyba najtragiczniejszy i najbardziej czarny scenariusz wypadku. Autokar spadł do bardzo głębokiego betonowego przepustu. Kiedy taki pojazd znajduje się w przepuście, to efekt jest taki, jakby zderzył się przy określonej prędkości z betonową ścianą. To powoduje również bardzo trudny dostęp do osób poszkodowanych - powiedział w Polskim Radiu 24 st. bryg. Paweł Frątczak, były rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Chorwacja wypadek Bałkany

Pierwsi poszkodowani wrócili z Chorwacji. Nowe informacje ws. wypadku polskiego autokaru

- Cztery osoby poszkodowane w wypadku polskiego autobusu na Chorwacji wróciły wczoraj do Polski. Do kraju przyleciały na pokładzie samolotu polskiej delegacji rządowej, która udała się do szpitala w Zagrzebiu - powiedział IAR rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Adam Niedzielski Marcin Przydacz Łukasz Jasina wypadek szpital Chorwacja Medjugorje Zagrzeb

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Pierwsi poszkodowani wrócili do kraju

"Misja z poszkodowanymi w wypadku w Chorwacji wylądowała w Warszawie" - napisał na Twitterze wiceszef MSZ Marcin Przydacz. "Pacjenci cały czas pozostają pod opieką lekarzy i psychologów" - podkreślił. Pod numerem + 385 148 99 414 czynna jest także infolinia ambasady RP w Zagrzebiu, pod którą członkowie rodzin ofiar wypadku autokaru w Chorwacji mogą uzyskać informacje.
Zobacz więcej na temat:  Chorwacja wypadek ŚWIAT Europa Bałkany infografika

Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Znamy stan hospitalizowanych w Varażdinie

Jeden z polskich policjantów pracujących w Chorwacji, starszy sierżant Kamil Styrna, przekazał Polskiemu Radiu, że Polacy, których po wypadku autokaru na chorwackiej autostradzie A4 przewieziono do szpitala w miejscowości Varażdin, czują się dość dobrze. Poinformował również, że w Varażdinie leży 11 osób, z czego 6 jest tylko lekko rannych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Chorwacja wypadek autobus