Polskie Radio
Section05
Chorwacja

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Dobre informacje o poszkodowanych

Dobre wieści ze szpitala w Varażdinie. Polepszył się stan dwóch pacjentów najciężej rannych w sobotnim wypadku autokaru. Jak poinformował dyrektor Szpitala Ogólnego w Varażdinie, Damir Poljak, zmieniono ich kwalifikację ze stanu krytycznego na stan stabilny. Oznacza to, że powoli zaczynają nabierać sił, a zagrożenie ich życia nie jest już tak poważne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Chorwacja wypadek służby i bezpieczeństwo

tylko u nas Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Wysłannik Polskiego Radia o poszkodowanych i ich powrocie do kraju

- Być może cztery lub pięć osób opuści szpitale do końca tygodnia. Chodzi o osoby ze szpitala w Zagrzebiu i Czakowca i być może jeszcze jedną osobę, która wymaga operacji w Polsce. Liczby różnią się więc od tych, o których mówi się w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Piętka, wysłannik Polskiego Radia do Zagrzebia. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Chorwacja wypadek

tylko u nas Wypadek w Chorwacji. Rzecznik MSZ: wciąż trwają procedury identyfikacji osób, które zginęły w katastrofie

- Ciągle trwają procedury, związane z identyfikacją osób, które zginęły w tej katastrofie. Nasza placówka stara się nawiązać kontakt z osobami z nimi związanymi. To jest bardzo ciężka procedura: doszło do przemieszczenia i zniszczenia dokumentów. Jest jeszcze bardzo wiele problemów do rozwiązania - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik MSZ Łukasz Jasina. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Chorwacja wypadek Bałkany Łukasz Jasina służby i bezpieczeństwo

Identyfikacja poszkodowanych w wypadku w Chorwacji. Ambasada RP wydała oświadczenie

"Czynimy wszystko, aby procedura pełnej identyfikacji została zakończona jak najszybciej" - napisała w niedzielę wieczorem w oświadczeniu Ambasada RP w Zagrzebiu. Jednocześnie placówka zaznaczyła, że ma pełną listę poszkodowanych w wypadku polskiego autokar i wyjaśniła, dlaczego tak długo trwa identyfikacja poszkodowanych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Chorwacja Bałkany wypadek infografika Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ