Polskie Radio
Section05
Georgette Mosbacher

Polsko-amerykańska umowa o współpracy obronnej ratyfikowana. Mosbacher: USA poniosą większość kosztów

W ramach umowy o wzmocnionej współpracy obronnej Stany Zjednoczone poniosą koszty szkolenia, wyposażenia i rozmieszczenia sił amerykańskich w Polsce, co znacznie przewyższa koszty utrzymania, gdy siły amerykańskie znajdą się w kraju - oświadczyła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Polityka zagraniczna Polski polityka zagraniczna USA dyplomacja Georgette Mosbacher USA wojsko

Georgette Mosbacher: Joe Biden i Andrzej Duda świetnie się dogadają

- Więź między naszymi narodami wykracza poza doraźną politykę - powiedziała w wywiadzie dla Wirtualnej Polski ambasador USA Georgette Mosbacher. Podkreśliła, że Joe Bidena zna od 35 lat i jest to "dobry i przyzwoity człowiek". - Świetnie dogadają się z prezydentem Andrzejem Dudą - oceniła. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Georgette Mosbacher Joe Biden Andrzej Duda stosunki polsko-amerykańskie polityka wybory w USA wybory prezydenckie w USA

Mosbacher: Trump uzna porażkę, jeżeli taki będzie wynik ponownego zliczenia głosów

"20 stycznia o 12 w południe niezależnie od wszystkiego ta kadencja (Trumpa - red.) się skończy. Albo Trump, albo Biden zostanie zaprzysiężony na prezydenta. Do tego czasu tak przeliczanie głosów, jak i spory sądowe muszą się zakończyć"  - powiedziała ambasador USA, Georgette Mosbacher. Wywiad z nią ukazał się w piątkowej "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Georgette Mosbacher Donald Trump

Wybory w USA. Mosbacher: niezależnie od wyniku relacje z Polską będą silniejsze

"Niezależnie od wyniku wyborów w USA relacje między Polską i Stanami Zjednoczonymi, jako sojusznikami i przyjaciółmi, będą silniejsze niż kiedykolwiek" - oświadczyła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dyplomacja wybory prezydenckie w USA wybory w USA wybory Georgette Mosbacher Polityka zagraniczna Polski polityka zagraniczna USA polityka relacje polsko-amerykańskie

"My też stoimy po złej stronie historii?". Konserwatyści w USA krytykują Mosbacher za słowa o Polsce i LGBT

Amerykański magazyn opinii "The American Conservative" skrytykował ambasador USA w naszym kraju Georgette Mosbacher za jej słowa o byciu Polski "po złej stronie historii" w kontekście LGBT. Autor tekstu, Declan Leary, stawia też pytanie, czy amerykańscy konserwatyści również stoją po złej stronie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Georgette Mosbacher LGBT Ameryka Północna

"Mogła nieco wyjść poza ramy działań dyplomatycznych". Fogiel o wypowiedziach Mosbacher

– To przyjęty w dyplomacji sposób odniesienia się do tego typu zachowań – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel w odniesieniu do wezwania Georgette Mosbacher do Ministerstwa Spraw Zagranicznych po jej wypowiedziach medialnych. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także: Anna Maria Żukowska (Lewica), Marcin Kierwiński (PO), Marek Sawicki (PSL) oraz Andrzej Waśko (doradca prezydenta Andrzeja Dudy).
Zobacz więcej na temat:  Georgette Mosbacher Radosław Fogiel Marcin Kierwiński Marek Sawicki Andrzej Waśko POLSKA Beata Michniewicz LGBT

Wywiad prezydent Gdańska w niemieckim radiu. Płużański: wszelkie granice zostały przekroczone

- Największym złem zdaniem Aleksandry Dulkiewicz okazuje się być Jarosław Kaczyński, przy którym Hitler to pikuś. Wszelkie granice dobrego smaku i prawdy historycznej zostały tutaj przekroczone - powiedział w Polskim Radiu 24 Tadeusz Płużański (TVP).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk historia Polski Georgette Mosbacher polityka Tadeusz Płużański Piotr Wąż Polskie Radio 24

Dworczyk: ambasador Mosbacher posługuje się wiedzą, która ma niewiele wspólnego z rzeczywistością

- Przykro mi, że ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, opierając się na zmanipulowanych informacjach, posługuje się wiedzą, która ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, którą mamy w Polsce - tak szef KPRM Michał Dworczyk odniósł się do wtorkowego wywiadu amerykańskiej dyplomatki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA USA Stany Zjednoczone LGBT Georgette Mosbacher Michał Dworczyk kancelaria premiera