Polskie Radio
Section05
Jerzy Engel

TYLKO U NAS Jerzy Engel: przegraliśmy z przeciętną Szwecją, byliśmy bardzo nieskuteczni w obronie

- Zagraliśmy bardzo nieskutecznie w grze obronnej. Fantastyczny był Lewandowski, bardzo dobry Zieliński; ale to wszystko za mało, żeby wygrać z przeciętną Szwecją, która nic nie pokazała oprócz hartu ducha, mocno zbudowanych zawodników i bardzo prostej gry - ocenił w Polskim Radiu 24 Jerzy Engel, były selekcjoner reprezentacji Polski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT Piłka nożna Euro 2020 mistrzostwa europy Jerzy Engel reprezentacja Polski reprezentacja Szwecji Robert Lewandowski

Jerzy Engel: zawsze żyliśmy magią Wembley, rysowało się jako świątynia piłkarska nie do zdobycia

- Brało się bramkarza i mówiło: słuchaj, jest ostatnia minuta meczu na Wembley, a ty bronisz rzut karny. Nie przywoływaliśmy innego kraju, innego stadionu. Zawsze mówiło się o Wembley. Było dla nas czymś zupełnie niebywałym - powiedział Jerzy Engel, były selekcjoner reprezentacji Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Engel reprezentacja Polski mistrzostwa świata Anglia Kazimierz Górski POLSKA Piłka nożna Katar 2022 reprezentacja Anglii

Jerzy Engel: to był bardzo dobry rok dla reprezentacji narodowej

- Początkowo popełnia się błędy, ale najważniejsze jest wyciąganie wniosków. Jerzy Brzęczek te wnioski wyciągnął. Ta reprezentacja daje nadzieję na dobry wynik w przyszłorocznych mistrzostwach Europy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Engel, były trener reprezentacji Polski w piłce nożnej.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Ekstraklasa Jerzy Engel Krzysztof Kuzak Jerzy Brzęczek Robert Lewandowski PZPN

Engel radzi Brzęczkowi. "Ma fantastyczną możliwość"

- Jerzy Brzęczek ma fantastyczną możliwość ustawienia zespołu w taki sposób, jaki zamarzy - tak w rozmowie z Mateuszem Ligęzą powołania na mecze eliminacji mistrzostw Europy z Austrią i Łotwą skomentował były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Engel. Szkoleniowiec uważa, że Brzęczek powinien zdecydować się na grę trzema napastnikami, gdyż Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek i Arkadiusz Milik znajdują się w świetnej formie. 
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Polski Piłka nożna SPORT Jerzy Engel Jerzy Brzęczek

Jerzy Engel o powołaniach trenera Brzęczka: selekcjoner wciąż poszukuje

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski - Jerzy Brzęczek powołał skład na najbliższe mecze z Czechami i Portugalią. Wśród powołanych są debiutanci z Pogoni Szczecin - Hubert Matynia i Adam Buksa. "Trudno mówić o zaskoczeniach, bo selekcjoner najlepiej wie kogo potrzebuje w drużynie" tak powołania Jerzego Brzęczka w Polskim Radiu 24 ocenił Jerzy Engel, były selekcjoner reprezentacji Polski.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Jerzy Brzęczek Jerzy Engel

TYLKO U NAS Pietrzak to odkrycie, czy dramatyczne poszukiwania Brzęczka?

- Legia Warszawa, Mistrz Polski, nie ma w pierwszej reprezentacji żadnego zawodnika i to jest wydarzenie warte zapamiętania. Co ciekawe selekcjoner Jerzy Brzęczek nie powołał także żadnego piłkarza z drużyny obecnego lidera, czyli gdańskiej Lechii - komentuje Andrzej Janisz powołania do piłkarskiej reprezentacji Polski.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Jerzy Engel reprezentacja Polski TYLKO U NAS Liga Narodów Jerzy Brzęczek