Polskie Radio
Section05
KNF

Politycy i bankowcy komentują decyzję o restrukturyzacji Idea Banku. KNF prostuje nieprawdziwe informacje

Nie milkną komentarze po przymusowej restrukturyzacji Idea Banku, który od wczoraj stał się częścią Banku Pekao. Według Komisji Nadzoru Finansowego w wypowiedziach dla TVN24 i "Gazety Wyborczej" mecenasa Romana Giertycha oraz byłego właściciela Idea Banku Leszka Czarneckiego padają stwierdzenia nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd.
Zobacz więcej na temat:  idea hub Pekao bankowy fundusz gwarancyjny KNF banki GOSPODARKA

Kolejne skutki afery GetBack? Idea Bank staje się częścią Pekao

Ogromne kłopoty finansowe, wynikające z udziału Idea Banku w tzw. aferze GetBack, doprowadziły do przymusowej restrukturyzacji, a w konsekwencji do przejęcia banku przez Pekao. Przypomnijmy, że na początku grudnia Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Idea Bank karę w wysokości 10 mln zł. Kara miała związek ze sprzedawanymi przez bank obligacjami spółki GetBack.
Zobacz więcej na temat:  Leszek Czarnecki GetBack bankowy fundusz gwarancyjny KNF banki GOSPODARKA POLSKA

Banki celują w chmurę. Wirtualna technologia wchodzi do świata finansów

Banki i inne instytucje finansowe zaczynają przenosić swoje bazy danych i centra obliczeniowe do wirtualnej chmury. To coraz silniejszy trend na całym świecie. Komisja Nadzoru Finansowego dała właśnie „zielone światło” dla teleinformatycznych zasobów zewnętrznych, sugerując, że w pierwszej kolejności należy rozważyć ofertę naszej rodzimej Chmury Krajowej.
Zobacz więcej na temat:  cyfryzacja technologie KNF