Polskie Radio
Section05
Kim Dzong Un

Stan zdrowia Kim Dzong Una. Ekspert: nie mamy rzetelnej informacji

- Nie mam żadnych informacji, które potwierdzałyby źródła, że faktycznie stało się coś poważnego z przywódcą Korei Północnej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Oskar Pietrewicz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Dlaczego zatem pojawiają się doniesienia o możliwej śmierci Kim Dzong Una?
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Więcej świata ŚWIAT Kim Dzong Un Korea Północna Oskar Pietrewicz

"Kim Dzong Un żyje i ma się dobrze". Doradca prezydenta Korei Płd. zabrał głos

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un wyraził uznanie dla robotników budujących ośrodek turystyczny - podały północnokoreańskie media. Dyktator od dwóch tygodni nie pokazuje się publicznie, co rodzi spekulacje na temat jego stanu zdrowia. - Kim Dzong Un żyje i ma się dobrze - stwierdził natomiast doradca prezydenta Korei Płd.
Zobacz więcej na temat:  Kim Dzong Un Korea Północna Azja Pjongjang Azja Wschodnia ŚWIAT

Spekulacje ws. stanu zdrowia Kim Dzong Una. Korea Południowa zabrała głos

Władze Korei Południowej apelują o rozwagę w kontekście doniesień o złym stanie zdrowia przywódcy komunistycznej Korei. Według południowokoreańskiego ministra ds. zjednoczenia do tej pory na Północy nie zaobserwowano żadnych "nadzwyczajnych działań", które uprawdopodobniałyby spekulacje na temat zdrowia Kim Dzong Una. Północnokoreańskie media kolejny dzień nie publikują jednak nowych zdjęć przywódcy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Korea Północna Korea Południowa Azja Kim Dzong Un

Donald Trump wysłał list do Kim Dzong Una. Chce współpracy ws. koronawirusa

Prezydent USA Donald Trump wysłał list do przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una w ramach działań mających na celu zaangażowanie przywódców państw całego świata w walkę z pandemią koronawirusa - poinformował Biały Dom. Wg anonimowego przedstawiciela administracji USA, prezydent "oczekuje kontynuacji kontaktów" z Kim Dzong Unem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus USA Korea Północna Donald Trump Kim Dzong Un

"Zobaczymy". Donald Trump odpowiada na groźby Korei Północnej

Prezydent USA powiedział w sobotę dziennikarzom, że byłby zaskoczony, gdyby Korea Północna zachowała się wrogo wobec Stanów Zjednoczonych. Poproszony o komentarz do słów ambasadora Korei Płn. przy ONZ, który oznajmił, że tematu denuklearyzacji jego kraju "nie ma już na stole" negocjacyjnym, Donald Trump odparł: "zobaczymy".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Korea Północna Donald Trump broń jądrowa konflikty międzynarodowe Stany Zjednoczone Kim Dzong Un