Polskie Radio
Section05
Kukiz'15

Jarosław Sachajko: Polski nie stać na to, by na kryzysie znacząco ucierpiała gospodarka

- Polski nie stać na to, aby na kryzysie znacząco ucierpiała gospodarka - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko z Kukz'15. - Chciałbym nawet, żebyśmy wykorzystali to, że koronawirus dotknął kraje zachodnie wcześniej i wyszli na lidera Unii Europejskiej, bo mamy taką możliwość - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce rząd Mateusza Morawieckiego Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Kukiz'15

Porzucek: pamiętajmy, że musimy ograniczać spotkania, ale Sejm spotykać się musi

- Musimy przygotować kolejne ważne rozwiązania związane z koronawirusem. Nie tylko te medyczne i organizacyjne, ale również te łagodzące skutki kryzysu dla przedsiębiorców - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marcin Porzucek. Gościem audycji "Dwie strony" była również Agnieszka Ścigaj z Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Agnieszka Ścigaj Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość polityka

Piotr Apel: doszliśmy do momentu, kiedy władza i opozycja wspólnie szukają najlepszych rozwiązań

- Apeluję do wszystkich, byśmy nie szukali tych i nie patrzyli na tych, którzy jątrzą i próbują jakichś politycznych zaczepek, a skupili się na tym, co należy zrobić. A pracy i zajęć jest bardzo dużo - mówił w Polskim Radiu 24 były poseł Kukiz'15 Piotr Apel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Apel Kukiz'15 PSL-Koalicja Polska Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 koronawirus Koronawirus w Polsce

FELIETON Kukiz na fałszywą nutę

Są tacy artyści, którzy wypromowali jeden hit. Raz udało im się zawojować listy przebojów i nigdy więcej nie byli w stanie tego sukcesu powtórzyć. W polityce takim twórcą jednego przeboju jest Paweł Kukiz. Jego politycznym hitem była kampania wyborcza w 2015 r., kiedy, jako kandydatowi na prezydenta Polski zaufało mu prawie 3,1 mln (20 proc.) wyborców. A potem było już tylko gorzej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Kukiz Kukiz'15 felieton

"Hipokryzja i upadek zasad". Politycy o atakach na szefową sztabu Andrzeja Dudy

- Oczekiwałbym od wszystkich stron sceny politycznej potępienia reakcji mediów, w tym wypadku reakcji "GW" i potępienia samego zdarzenia. Jeżeli tak się nie stanie, to znak, że mamy do czynienia z hipokryzją i upadkiem zasad w polityce - ocenił w Polskim Radiu 24 wiceszef MON. W programie "7x24" udział wzięli także Marcin Porzucek (PiS), Katarzyna Piekarska (KO), Marcin Romanowski (Solidarna Polska), Jarosław Sachajko (Kukiz'15), Artur Dziambor (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katarzyna piekarska koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Konfederacja Solidarna Polska Kukiz'15 Porozumienie Jarosława Gowina Jolanta Turczynowicz-Kieryłło Andrzej Duda kampania prezydencka Polskie Radio 24 Katarzyna Gójska

Jan Kanthak: sędziowie nie powinni zajmować się sprawami, które są poza ich kompetencjami

– Wprowadzenie sędziów pokoju odciążyłoby wymiar sprawiedliwości. To miałaby być uproszczona procedura. Sędziowie nie powinni zajmować się sprawami, które są poza ich kompetencjami – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jan Kanthak, rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości (Solidarna Polska). Zdaniem Pawła Szramki, posła Kukiz'15, sytuacja wokół wymiaru sprawiedliwości jest napięta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Jan Kanthak Solidarna Polska Kukiz'15 sądownictwo

Apel: chcemy, żeby obywatele mieli pełną kontrolę nad sędziami

- Jeśli uznamy, że ten sędzia jest zły, wydaje złe wyroki, to żeby obywatele mogli go odwołać. Ale obywatele, a nie politycy - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Apel, szef łódzkich struktur Kukiz'15, przedstawiając pomysł Koalicji Polskiej na reformę sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Piotr Apel Antoni Trzmiel Kukiz'15 PSL-Koalicja Polska reforma sądownictwa sądownictwo sąd Władysław Kosiniak-Kamysz wybory prezydenckie 2020

"Łączenie i szanowanie Polaków". Sachajko o wizji prezydentury Kosiniaka-Kamysza

- Polacy chcą być słuchani. To może zapewnić tylko Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego szanse są coraz większe - ocenił możliwości kandydata Koalicji Polskiej w wyborach prezydenckich Jarosław Sachajko. - Jest politykiem, który zrozumiał, że najważniejsi są obywatele - dodał poseł KP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PSL PSL-Koalicja Polska polityka Kukiz'15 wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Władysław Kosiniak-Kamysz