Polskie Radio
Section05
Jarosław Sachajko

Jarosław Sachajko: Rosja prowadzi wojnę hybrydową także na rynku zbóż

- Rosja, jako największy eksporter pszenicy, robi wojnę hybrydową również na rynku żywnościowym. W tym roku sprzedała na rynkach światowych ponad dwa razy więcej zbóż, niż w roku poprzednim (...). To spowodowało, że ceny zbóż spadły do cen z 2021 roku - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko z Kukiz'15, tłumacząc problemy polskich rolników ze sprzedażą produktów rolno-spożywczych. Polityk mówił także o błędach Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sachajko Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA polityka GOSPODARKA rolnictwo zboże Ukraina Unia Europejska

Sachajko o wyroku ws. zabójstwa Adamowicza: oczekuję przeprosin od polityków, którzy oskarżali TVP Info

- Pani sędzia dała do wyroku w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza bardzo obszerne uzasadnienie i wielokrotnie mówiła, że tam nie było żadnego wątku politycznego. Teraz oczekuje, że wszyscy politycy, którzy twierdzili, że to morderstwo spowodowało TVP Info po prostu przeproszą i przestaną hejtować - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Jarosław Sachajko Paweł Adamowicz sąd

Sachajko: skrajne wypowiedzi opozycji, mające zastąpić program, kończą się atakami na biura posłów

- Słyszę w Sejmie skrajne wypowiedzi polityków opozycji. To są rzeczy, które nie powinny mieć miejsca. Opozycja nie mając programu politycznego, który by przekonywał Polaków, sięga po emocje - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sachajko Kukiz'15 polityka Sygnały Dnia Grzegorz Jankowski POLSKA opozycja

TSUE orzeka ws. lasów. Sachajko: las nie rośnie sam, to kilkusetletnia praca polskich leśników

- Pieniądze biorą się z pracy (...), leśnicy powinni móc nasadzać i wycinać lasy, bo to jest nasze dobro, z którego powinniśmy korzystać. Nowe drzewa pochłaniają dziesięciokrotnie więcej dwutlenku węgla niż te stare, które powinny być wycinane i nam służyć - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko (Kukiz'15).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Lasy Państwowe Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Jarosław Sachajko

Kukiz'15 wystartuje ze Zjednoczoną Prawicą? Sachajko: to możliwe, jeśli PiS spełni warunki

- Jednym z naszych postulatów, jeżeli mielibyśmy startować ze Zjednoczoną Prawicą, jest wpisanie do obietnic wyborczych zmiany ordynacji wyborczej. Nie widzimy tutaj negatywnego stanowiska PiS-u. Mamy nadzieję, że tak się stanie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko. Gość audycji wymienił także inne warunki, których spełnienia jego ugrupowanie oczekuje od PiS-u.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Kukiz'15 Jarosław Sachajko Magdalena Złotnicka polityka wybory ordynacja wyborcza

Brak zgody na przekazanie leopardów Ukrainie. Sachajko: Niemcy grają w orkiestrze Putina

- To, że Niemcy nie chcą przekazać Ukrainie czołgów oraz nie pozwalają na to innym państwom, po raz kolejny pokazuje, że Niemcy grają w orkiestrze Putina - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko z Kukiz'15. Gośćmi audycji byli także: wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski, Czesław Mroczek (PO) i Jan Filip Libicki (PSL).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie Niemcy Jarosław Sachajko

PR24 Niemcy przekażą patrioty Ukrainie. Zieliński: opozycja mówiła, że to niemożliwe, a teraz milczy

- Polska opozycja wtórowała Niemcom, że nie można przekazać systemu Patriot Ukrainie, tylko musi on być w Polsce. Teraz okazało się, że kiedy Stany Zjednoczone podeszły do tego inaczej, w sposób racjonalny, to się okazało, że można. A polska opozycja milczy - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Zieliński z PiS-u. Gośćmi audycji "Sztuka słuchania" byli także Jarosław Sachajko (Kukiz'15), Czesław Mroczek (PO) i Krzysztof Paszyk (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jarosław Zieliński Jarosław Sachajko Czesław Mroczek Krzysztof Paszyk ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022 Rosja pomoc Patriot Niemcy

"Wszystkie nitki prowadzą do Radosława Sikorskiego". Marek Pęk o sprawie Tomasza L.

- W tej konkretnej sprawie, wszystkie nitki prowadzą do osoby pana Radosława Sikorskiego, który próbuje zrzucić z odpowiedzialność za swoje decyzje - mówił w Polskim radiu 24 wicemarszałek Senatu Marek Pęk oceniając doniesienia o zarzutach szpiegostwa na rzecz Rosji wobec byłego urzędnika Tomasza L. Sprawę komentowali również Czesław Mroczek z PO, Marcin Kulasek z Lewicy i Jarosław Sachajko z Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Czesław Mroczek Marek Pęk Jarosław Sachajko Małgorzata Raczyńska-Weinsberg polityka Rosja Wojskowe Służby Informacyjne WSI

PR24 Patrioty z Niemiec dla Ukrainy? Lisiecki: stamtąd mogłyby strzec także Polski

- Rząd polski - minister Mariusz Błaszczak - zaproponował, aby patrioty z Niemiec zostały przekazane stronie ukraińskiej. Tam mogłyby chronić przed rakietami balistycznymi bądź manewrującymi również terytorium Polski - mówił w Polski Radiu 24 poseł PiS Paweł Lisiecki. Gośćmi "Debaty politycznej" byli także Jarosław Sachajko (Kukiz'15), Stanisław Tyszka (Konferencja), Czesław Mroczek (KO-PO), Paweł Krutul (Lewica), Robert Kwiatkowski (PPS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Paweł Lisiecki Jarosław Sachajko Stanisław Tyszka Czesław Mroczek Robert Kwiatkowski Patriot bezpieczeństwo Niemcy Ukraina POLSKA polityka

PR24 Wybuch w Przewodowie. Bartłomiej Wróblewski: Polska zdała egzamin w trudnej sytuacji

Jak mówił na antenie Polskiego Radia 24 Bartłomiej Wróblewski (PiS) "z jednej strony stanowczość, a z drugiej powściągliwość" polskiego rządu po tragedii w Przewodowie jest "doceniana na świecie". Paweł Kowal (KO) mówił o tym, jak władze powinny komunikować się ze społeczeństwem w podobnych przypadkach. Marcin Kulasek podkreślił, że moralna i polityczna odpowiedzialność za skutki wojny ponosi Rosja. Jarosław Sachajko podkreślił, że klasa polityczna może obywatelom zapewnić poczucie bezpieczeństwa, musi jednak mówić jednym głosem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ukraina wojna 2022 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Paweł Kowal Bartłomiej Wróblewski Jarosław Sachajko wybuch w Przewodowie