Polskie Radio
Section05
Kukiz'15

"To nie są partnerskie rozwiązania". Poseł Kukiz'15 o powiązaniu budżetu UE z praworządnością

-  Chyba nie ma bardziej proeuropejskiego ugrupowania niż Kukiz'15, tylko nie na kolanach. Chodzi o partnerskie rozwiązania. To, co zostało zaprezentowane, nie ma niczego wspólnego z partnerstwem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Koalicji Polskiej Jarosław Sachajko z Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne fundusze europejskie Unia Europejska Kukiz'15 PSL-Koalicja Polska

Zgrzyty na linii PSL-Kukiz'15. Poszło o weto ws. unijnego budżetu

Sejmowe głosowanie w sprawie uchwały wspierającej rząd w zakresie negocjacji dotyczących budżetu unijnego podzieliło Koalicję Polską. Posłowie PSL zagłosowali "przeciw", natomiast "za" było 5 z 6 posłów Kukiz'15. - Żaden z partnerów koalicyjnych nie powinien zapisywać się do obozu Zjednoczonej Prawicy - to głosowanie mogło to sugerować - mówi portalowi PolskieRadio24.pl rzecznik PSL Miłosz Motyka. - W tej sprawie to nasi koalicjanci są w błędzie - odpowiada Jarosław Sachajko z Kukiz'15. 
Zobacz więcej na temat:  PSL-Koalicja Polska Kukiz'15 budżet ue

Prof. Bartłomiej Biskup: posłowie Kukiz'15 w naturalny sposób rzeczy będą przyciągani do dużych ugrupowań

- Prawo i Sprawiedliwość może szukać innych koalicjantów, żeby podtrzymać stabilną większość w razie ewentualnych ruchów wewnętrznych - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Bartłomiej Biskup. Politolog z Uniwersytetu Warszawskiego nie wykluczył, że polityków Kukiz'15 mogłyby "przyciągać" takie ośrodki polityczne jak Zjednoczona Prawica.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Bartłomiej Biskup Polskie Radio 24 Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość

"Chcemy w polskim parlamencie ludzi z ogromną wiedzą i kwalifikacjami". Europoseł PiS o podwyżkach wynagrodzeń

- Chcemy, żeby w polskim parlamencie zasiadali ludzie, którzy sobą reprezentują ogromną wiedzę i kwalifikacje, stąd potrzebne są odpowiednie wynagrodzenia - powiedział w Polskim Radiu Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS. Gościem audycji "Dwie strony" był również poseł Jarosław Sachajko (Koalicja Polska - Kukiz'15).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Zbigniew Kuźmiuk Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15 Mirosław Skowron Polskie Radio 24 parlament w Polsce wynagrodzenia Sejm

"Policja zachowuje się profesjonalnie". Paweł Szramka o interwencjach podczas protestów środowisk LGBT

- Współczuję policji, że musi uczestniczyć w takich wydarzeniach, bardzo często pokazuje się jedynie fragmenty ich interwencji. Jestem przekonany, że nasza policja zachowuje się profesjonalnie (…) stara się wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej i używać środków przymusu tylko wtedy kiedy jest to konieczne - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Szramka, poseł Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kukiz'15 Adrian Klarenbach LGBT Warszawa armia wojsko

"Nie powinna być przyjęta". Poseł Kukiz'15 o konwencji stambulskiej

- Jeżeli mamy w konwencji zapis o płci społeczno-kulturowej, to każdy, kto przebierze się za kobietę i mówi, że jest kobietą, powinien być chroniony - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Jarosław Sachajko (Koalicja Polska-Kukiz'15). Gościem audycji "Dwie strony" był także poseł Mariusz Gosek z Solidarnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Dorota Kania Solidarna Polska Kukiz'15 LGBT Polskie Radio 24 konwencja stambulska

"Wszystko w rękach sądu". Jarosław Sachajko o założeniu partii Kukiz'15

- Jakieś pół roku temu było spotkanie działaczy (Kukiz'15) z całej Polski, na którym ok. 90 proc. z nich zadecydowało o tym, aby założyć partię. Paweł przygotował statut, złożył dokumenty, a teraz wszystko w rękach sądu - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Polskiej Jarosław Sachajko z Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce Władysław Kosiniak-Kamysz PSL Kukiz'15

PSL pomoże zbierać podpisy dla Trzaskowskiego. Sachajko: chcemy zachować demokrację

- Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że jeżeli na zbieranie podpisów zostaną 24 godziny, pomimo tego, że bardzo jest odległy od ideałów Trzaskowskiego, to dla demokracji jest gotów pomóc je zbierać - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko z Kukiz'15. Gościem była również poseł PiS Lidia Burzyńska. 
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski PSL-Koalicja Polska PSL Kukiz'15

Agnieszka Ścigaj: Polacy są zmęczeni polityką. To może wpłynąć na frekwencję w wyborach

- Obywatele, którzy są nakierowani na własne podstawowe potrzeby, na dbanie o własne dochody i obawy o utratę pracy, przyglądali się kilkudniowym dyskusjom w parlamencie, poświęconym wyborom - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Ścigaj, poseł Kukiz'15. - Zgadzam się, że ludzie mają dość polityków i obawiam się, w jaki sposób podejdą do wyborów, które będą zaplanowane - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agnieszka Ścigaj polityka wybory prezydenckie 2020 Kukiz'15

Poseł PSL głosowała przeciw tarczy antykryzysowej. Teraz przekonuje, że "popiera dobre projekty"

- Jesteśmy w Koalicji Polskiej i mówimy od początku, że dobre projekty popieramy, a złe krytykujemy - stwierdziła na antenie TVP Info poseł PSL i Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj, odnosząc się do ustawy o tarczy antykryzysowej. Gdy jednak Sejm decydował o rządowym wsparciu dla pracodawców i pracowników, poseł zagłosowała przeciw.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Agnieszka Ścigaj Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Kukiz'15 polityka opozycja POLSKA